ŠKOLY Z JIHU USPĚLY V OSTRAVSKÝCH SPORTOVNÍCH HRÁCH

Sportovní klání, které má u dětí podpořit zájem o pohybové aktivity, loni poprvé pořádalo město Ostrava ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů České republiky. Vyhodnocení škol se mělo konat už v červnu, kvůli koronavirové krizi k němu došlo teprve 7. září, v rámci ročníku Čokoládové tretry na Městském stadionu Ostrava.

Vinou koronaviru školy změřily během Ostravských sportovních her síly pouze v některých disciplínách. Původně se počítalo s patnácti sporty, nakonec však došlo pouze na fotbal, přehazovanou, házenou, šplh a přespolní běh. Do sportovního zápolení ve 4 věkových kategoriích se i tak zapojily 3 tisíce žáků z 50 základních škol.

Velice nás těší, že školy z našeho obvodu se v ostré konkurenci neztratily. Do první desítky nejúspěšnějších se jich probojovala rovná trojice. Dvě naše školy přitom dosáhly na medailové pozice. Základní škola Klegova z Hrabůvky skončila na druhém místě, za vítěznou ZŠ Porubská z Ostravy-Poruby. Bronz si odnáší další ze škol na Jihu, konkrétně ZŠ B. Dvorského. Do našeho obvodu míří rovněž pověstná bramborová medaile za čtvrtou pozici. Tu vybojovala ZŠ Srbská z Výškovic.

Všichni ocenění žáci dostali vstupenku na prestižní atletický mítink Zlatá tretra.

„Peníze na podporu této aktivity máme v rozpočtu připravené i pro tento školní rok. Jsme si ale vědomi, že v současné chvíli takové sportování a kontakty mezi žáky nejsou možné. Budeme proto čekat na rozhodnutí ministerstva, jak to bude ve druhém pololetí,“ uvedla k budoucnosti her náměstkyně ostravského primátora Andrea Hoffmannová.

(ab) Zdroj: Město Ostrava