Rehabilitace má kompletně zrekonstruovanou lůžkovou část

Lůžková část oddělení rehabilitace v Městské nemocnici Ostrava má po celkové rekonstrukci. Pacientům jsou k dispozici zmodernizované pokoje s novým sociálním zařízením a klimatizací. Po dovybavení novým nábytkem do nich začínají přicházet první pacienti. Práce byly zahájeny vloni v prosinci.

Provedeny byly stavební a dispoziční úpravy všech stávajících nevyhovujících hygienických zařízení,  která  již neodpovídala potřebám obtížně se pohybujících rehabilitačních pacientů. Vyměněny byly původní svislé rozvody vody a kanalizace ve všech podlažích pavilonu, na kterých docházelo k opakovaným haváriím.

Nová sociální zařízení jsou bezbariérová a mají novou dlažbu a obklady. Úpravou prošla vnitřní elektro instalace, vyměněna jsou světla, otopná tělesa, signalizační zařízení sestra – pacient a rozvody medicinálních plynů pro případ, že by přišla další vlna pandemie covid-19. Pokoje jsou tak připraveny pro hospitalizaci pacientů i s dechovými obtížemi.

Díky rekonstrukci se zvýšil komfort  pro  naše pacienty i zaměstnance. Nyní je každý pokoj  vybaven klimatizací a koupelnou  se sprchovým koutem, umyvadlem a WC. Oddělení je určeno pro pacienty s poruchou hybné soustavy po úrazech, plánovaných ortopedických operacích a náhradách kloubů a především pro pacienty s neurologickou problematikou, po cévních mozkových příhodách nebo potížemi s páteří. Stará se o ně po celých 24 hodin tým zdravotních sester, terapeutů a naši lékaři,“ uvedla primářka oddělení Rehabilitační a fyzikální medicíny Jana Vlčková.

Rekonstrukce v celkové hodnotě 8,9 milionu korun včetně DPH byla uhrazena z dotace města Ostravy. Stavbu na základě uzavřené smlouvy o dílo provedla společnost HAOSPOL.

Lůžková část rehabilitace se nachází ve druhém patře pavilonu F, její kapacita je 23 lůžek. Personál oddělení tvoří 4 lékaři, 8 zdravotních sester, 32 fyzioterapeutů a ergoterapeutů, masérka, 2 ošetřovatelky a sanitářka.