ŘECKÉ TANCE, MAĎARSKÝ ZPĚV NEBO SAXANA NA KOŠTĚTI?

Ve čtvrtek 24. října 2019 se konala v Akordu akce „Inspirativní setkání klubu seniorů“, která je součástí projektu Aktivní senior. Již čtvrtého setkání se zúčastnilo více než 250 seniorů z Ostravy a okolí. Senioři tak předvedli svými výkony, jakou mají energii a chuť se bavit.

Programem plným hudby, pohybu, tance, recitace a zejména humoru provázeli moderátoři Zdeněk Kačor a Šárka Zubková. Přes dvě hodiny bavila návštěvníky například taneční skupina Beseda z Poruby. Rozvibrovala přítomné svým multikulturním tanečním pásmem od polské polonézy po řeckou klasiku. Inspirace v Evropě nezůstala jen u tanců. V krásně zdobených krojích se předvedl Maďarský klub, který zpíval hned několik písní. Někteří z vystupujících pojali své vystoupení humorně a nemuseli pro inspiraci chodit daleko. Důkazem byl klub z Ostravy-Jihu, který nacvičil scénku z každodenního života „Důchodci jdou do akce“, která znázorňovala náladu před otevřením samoobsluhy.

Aktivní účastí podpořila setkání první vicemiss Miss Babča 2019 Dagmar Klimešová, která jako správná Saxana přiletěla na koštěti a na pódium si přičarovala i vítěze Ostravského Štramáka Vojtěcha Maderu.

Akci provázela dobrá nálada a nadšení. „Tančíme již pátým rokem a na této akci chodíme od jejího počátku. Je nám tady velice dobře a rády se sem vracíme“ vzkazuje účastnice Maruška z klubu Country Girls z Petřkovic.

Inspirativní setkání vzniklo v rámci projektu Aktivní senior, který finančně podporuje statutární město Ostrava a zaštituje Akord, Ostrava-Zábřeh.

(ab) Zdroj: Město Ostrava