PREVIEW: BANÍK – PLZEŇ (SOBOTA, 15:00)

Domácí repete s mistrem. Po třech dnech si to Baník znovu rozdá s Viktorií a proti úřadujícímu mistrovi a účastníkovi Ligy mistrů se pokusí zopakovat heroický výkon s vítězným koncem ze středečního MOL Cupu. Další z taháků podzimní části se bude hrát na Městském stadionu v sobotu od 15 hodin.

Baník proti Plzni ve středu prolomil dlouhodobě nepříznivou bilanci a po devíti letech na Viktorii nalezl úspěšný recept. Trenér Bohumil Páník ovšem čeká zcela odlišný duel. „Už tím, že Plzeň postaví hned několik hráčů, které ve středu šetřila. Ale i my jsme do toho zápasu nešli od první minuty úplně kompletní. Změny budou na obou stranách,“ nechal se slyšet Bohumil Páník, který musí oželet poslední zápas potrestaného Milana Baroše.

Víc změn však nastane na straně soupeře. Plzeň nechala odpočívat například Hubníka, Limberského či Hrošovského, až v závěru šli do hry Hořava, Čermák nebo Petržela. Klub navíc potkala těžká ztráta v podobě vážného zranění kanonýra Krmenčíka, který patrně v aktuální sezoně už nenastoupí.

„Pro Plzeň to je obrovské oslabení,“ uznal ostravský trenér. „Ale přijde do hry Hubník, to je pro mě dneska Plzeň. Bude hrát Hrošovský, ta sestava se protočí na vícero postech. Myslím, že to bude více taktické, ale třeba to bude jinak. Jak říkával Tomáš Pospíchal, fotbal nemá logiku.“

Pohárová výhra v Plzni je pro Baník značná vzpruha. „Pro nás to hraje obrovskou roli. Zvýší nám to sebevědomí. Stejně tak Plzeň se má na větším pozoru, než kdybychom to utkání nehráli. Připravujeme se na to zodpovědně a věřím, že to Plzni maximálně znepříjemníme. Navíc nám zase pomohou fanoušci,“ těší se Bohumil Páník.

Lístky na zápas se stále dají koupit, vyprodáno není. Baník si dovoluje upozornit všechny fanoušky na omezené možnosti parkování a apeluje, aby v rámci svých možností cestu automobilem pro tentokrát zvážili.

14. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (3. místo, 27 bodů) – Plzeň (2. místo, 31 bodů). Sobota 15:00, Městský stadion Rozhodčí: Proske – Pospíšil, Flimmel

Nejlepší střelci: Baroš, Diop (oba 4) – Krmenčík (7)

Absence: Baroš, Procházka (oba trest za ČK), Pazdera, Hrubý (oba nejistý start) – Kolář, Kovařík, Krmenčík (všichni zranění), Hejda (nejistý start)

Komu hrozí stop: Diop, Fillo, Fleišman, Granečný, Šašinka (všichni 3 ŽK) – Limberský, Petržela (oba 3 ŽK)

BANÍK VS PLZEŇ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 40 / 14-10-16 47:53

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Zeher 4 – Kolář 7

Nejvyšší výhra: 6:0 (30. dubna 2006)

Nejvyšší prohra: 0:4 (11. srpna 2015, 3. srpna 2013)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ LIGOVÉ UTKÁNÍ (4. DUBNA 2018) BANÍK – PLZEŇ 0:0

Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Pospíšil. ŽK: Fillo – Petržela, Řezník. Diváci: 8005.

Baník: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman – Hlinka – Fillo, Diop (90. Stáňa), Jirásek (90. Psyché), Granečný – Baroš (72. de Azevedo).

Plzeň: Hruška – Řezník, Hubník, Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (74. Zeman), Čermák (87. Kolář), Kopic – Bakoš (65. Chorý).

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava