PREVIEW 9. KOLA: BANÍK – ZLÍN (NEDĚLE, 17:00)

S šestigólovým pohárovým dopingem hurá na Zlín! Baník se ve čtvrtém utkání na Městském stadionu pokusí o první ostravské vítězství v sezoně proti soupeři, se kterým mu to historicky vychází.

Na Zlín to baníkovci umí. Z dvaadvaceti zápasů v samostatné lize pouze ve třech nebodovali, naopak devětkrát opouštěli trávník v rolích vítězů. Ale v posledních letech se Zlín pod velením exbaníkovského trenéra Bohumila Páníka vyhoupl z prvoligového podprůměru a v uplynulé sezoně dokonce dokráčel k vítězství v národním poháru.

„Je to hodně nepříjemné mužstvo, i na venkovní zápasy. Mají na stranách rychlonohé Ekpaie a Vukadinoviče, kteří jsou hodně nepříjemní do brejkových situací. Mužstvo je hodně zkušené. Musíme si dát pozor na to, že každou příležitost budou využívat na brejky. Velkou herní kvalitu ukázali třeba ve druhém poločase v Plzni,“ prohlásil trenér Radim Kučera.

Oba týmy si v týdnu plnily pohárové povinnosti. Baník v MOL Cupu s přehledem porazil Valašské Meziříčí 6:0, zato Zlín v Evropské lize dostal za vyučenou v Moskvě od Lokomotivu (0:3). „Zlínu nevyšel začátek, ve kterém domácí byli stoprocentně efektivní v koncovce. Ale jinak tam Zlín nehrál vůbec špatně, tím výsledkem se rozhodne nelze řídit. Měli tam několik šancí, a kdyby je proměnili, mohlo to vypadat i jinak,“ řekl Radim Kučera.

Kouč Baníku nepřeceňuje ani kanonádu svých svěřenců na Valašsku. Ale nepochybuje, že pro psychiku týmu to bude vzpruha. „Věřím, že stoprocentně. Může to být posun k tomu lepšímu. Byl tam tlak, že jsme museli splnit povinnost a vyhrát, mohlo by nám to pomoct. Dali jsme dost gólů a mohl by to být ten odrazový můstek. Jedním dechem dodávám, že kvalita Valmezu a Zlína je samozřejmě diametrálně odlišná,“ zdůraznil Radim Kučera.

(rj) text a foto: FC Baník Ostrava