PO POŠKOZENÍ VOZIDLA SE MU ÚTĚK NEZDAŘIL A SKONČIL V POUTECH

Ilustrační foto. MPO

Uplynulý čtvrtek v devět hodin večer vyjížděla hlídka strážníků na ulici Kotlářova do Ostravy-Zábřehu, kde měl neznámý mladík poškodit zaparkované vozidlo, ve kterém se nacházela uzamčená řidička a která dalšímu poškození vozidla zabránila ujížděním.

Ve čtvrtek 11. května krátce před devátou večerní přijal operátor linky 156 volání od mladé ženy, která uvedla, že se nachází v Ostravě-Zábřehu na parkovišti na ulici Kotlářova uzamčena ve svém vozidle, které jí měl před malou chvílí na parkovišti bezdůvodně poškodit neznámý mladík.

Na místo ihned vyrazila nejblíže situovaná hlídka. Po příjezdu se k hlídce přihlásila oznamovatelka. Ta strážníkům uvedla, že přijela na parkoviště a po krátké chvíli se k jejímu vozidlu přiblížil jí neznámý mladík. Ten ji začal bezdůvodně nadávat.

Z obavy o své zdraví se oznamovatelka uzamkla ve vozidle, což však mladíka neodradilo a ze slovní agrese přešel do agrese fyzické. Do vozidla začal bouchat a následně poškrábal přední kapotu a levé přední dveře vozidla, a to zřejmě plechovkou od piva.

Aby řidička zabránila dalšímu poškození jejího vozu, rozhodla se z místa odjet. Mladík však ve svých snahách neustal a jal se vozidlo po parkovišti ještě nějakou chvíli pronásledovat.

Poškozená řidička předala rovněž hlídce detailní popis pachatele, díky němuž jej strážníci zanedlouho objevili na ulici Výškovická. Jakmile později zjištěný 29letý muž zaregistroval vozidlo strážníků, dal se na útěk. Strážníci jej však během okamžiku dostihli. Vzhledem k tomu, že se opakovaně pokoušel o útěk, skončil v poutech.

Jak ukázala provedená dechová zkouška, mladý muž byl silně ovlivněn alkoholem. Přístroj vykázal hodnotu 2,86 promile. Na místo byl přivolána hlídka Policie České republiky, která si celou věc i se zadrženým mužem převzala.

(nm)