Ostravské Vánoce začaly, vánoční strom na Masarykově náměstí už svítí

Foto: Ostravské Vánoce

Na ostravském centrálním Masarykově náměstí se dnes v podvečer rozsvítil vánoční strom. Letošní ročník Ostravských Vánoc, které potrvají až do 1. ledna příštího roku zahájili přímo na hlavní scéně zástupci statutárního města Ostravy, hlavního partnera akce městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a biskupství ostravsko-opavského. Při slavnostním zahájení si zcela zaplněné náměstí vychutnalo show k rozsvícení vánočního stromu v podání Art Prometheus a na hlavní scéně pak vystoupil Michal Hrůza s kapelou Hrůzy.

Slavnostní zahájení akce proběhlo od 18:00 hodin, kdy návštěvníky přivítal primátor statutárního města Ostravy Jan Dohnal, náměstkyně primátora Lucie Baránková Vilamová, starosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petr Veselka a zástupce diecéze ostravsko-opavské Petr Vícha. „Milí přátelé, pokuste se v adventním shonu, který se blíží, najít čas na to, abyste strávili čas se svými blízkými. Pojďme si společně užít Ostravské Vánoce a prožít je ve zdraví a pohodě,“ popřál zcela zaplněnému náměstí primátor Jan Dohnal.

KAB_4037
Foto: Ostravské Vánoce

Následující show Art Prometheus pak přinesla na centrální náměstí v Ostravě skutečnou slavnostní atmosféru. Z věže starobylé radnice k návštěvníkům Ostravských Vánoc promluvil anděl, jenž svým vánočním poselstvím popřál Ostravě a všem lidem, aby si s láskou ke svým bližním vychutnali ve světle naděje, lásky a pohody vánoční čas. Andělé na chůdách, kteří přímo mezi lidmi doplňovali slavnostní atmosféru pak společně s návštěvníky rozezvonili rolničky, které po celý podvečer příchozím volně rozdávali a jedenáctimetrová jedle z Biskupských lesů se po 18. hodině rozzářila.

KAB_4627
Foto: Ostravské Vánoce

Koncert Michala Hrůzy s kapelou Hrůzy se pak od 19:00 do 20:00 hodin stal prvním z desítek bodů kulturního programu, které organizátor veřejnosti v rámci Hlavní scény na Masarykově náměstí až do 23. prosince nabídne.

Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Ostravy a starosty městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Organizátorem Ostravských Vánoc 2023 je statutární město Ostrava, které jejich realizaci již třetím rokem svěřilo společnosti Černá louka s.r.o. Akce se uskuteční v termínu od 25. 11. 2023 do 1. 1. 2024 na čtyřech scénách. Veškeré informace o programu a partnerech akce najdete na www.ostravskevanoce.cz.

(nm)