Návštěvníci DOMU KNIHY se v březnu určitě nudit nebudou

Karin Lednickou. Foto autor Radka Homolová

I v březnu to bude DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz kulturně vřít. Návštěvníci a čtenáři se mohou těšit na celou řadu zajímavých besed a autogramiád.

Hned z kraje měsíce se budeme věnovat regionálním tématům. Bloger Ladislav Větvička a muzikant Vítězslav Hrčka představí na besedě politicky nekorektní knihu plnou černého humoru o známém ostravském rodákovi Helmutovi. Příběhy tohoto ostravského antihrdiny z přelomu 80. a 90. let se tradují dodnes. Beseda se koná 3. března.

O kultu věčného mládí si pak 9. března budeme povídat se sociologem, environmentalistou a publicistou Janem Kellerem. Jeho nová kniha se zabývá dopady jedné z největších sociokulturních změn druhé poloviny 20. století, nebývalého nárůstu nové společenské kategorie – adolescentů. Autor rozebírá mentalitu těch, kdo se nalézají v přechodné životní fázi, pro kterou je charakteristická neuzavřenost životních voleb.

1. března otevřeme téma vzdělávání s Bobem Kartousem, který je vedoucím komunikace a analytikem think tanku EDUin a autorem konceptu Auditu vzdělávacího systému v ČR.

Následovat bude série besed ve spolupráci s ostravským festivalem židovské kultury TEMPLFESTEM. V týdnu od 23. – 25. března vystoupí v DOMĚ KNIHY slovenský římskokatolický kněz Peter Tavel, odbornice na vztahy zemí střední Evropy s Izraelem Irena Kalhousová nebo Karol Sidon, vrchní zemský a bývalý vrchní pražský rabín, dramatik a spisovatel.

O problému alkoholismu a jeho následné léčbě pak otevřeně promluví abstinující alkoholička a blogerka Michaela Duffková ve čtvrtek 26. dubna.

A na konci měsíce se opět vrátíme k regionálním tématům. V úterý 31. března bude mít v DOMĚ KNIHY besedu a autogramiádu Karin Lednická, autorka titulu Šikmý kostel. Děj knihy Šikmý kostel se odehrává ve staré Karwiné. Městě, které kdysi vyrostlo do bohatství a slávy, aby po několika desítkách let zmizelo z povrchu země. Dnes už z výstavných budov zůstal jen kostel, který osaměle ční do pusté krajiny.

(nm)