KRÁSNÉ POLE BUDE MÍT SPORTOVNÍ HALU

Sportování v městském obvodu Krásné Pole zpřístupní a zatraktivní nová multifunkční sportovní hala. Určena bude pro široké spektrum halových sportů – florbal, sálovou kopanou, badminton, volejbal, stolní tenis, házenou, jógu nebo aerobik a veřejnosti by mohla začít sloužit už příští rok. Její součástí bude hlavní a vedlejší sportovní plocha, tribuna pro diváky, zázemí a sklad. Objekt přijde na 51,9 milionu korun a bude ji stavět společnost Bystroň Group, která vyhrála veřejnou zakázku na realizaci stavby.  

 Hala bude stát ve Sklopčické ulici u fotbalového hřiště v blízkosti základní a mateřské školy. Stavět se začala v září, hotová by měla být nejpozději v srpnu příštího roku.  Hlavní sportovní plocha bude mít rozměr 42,5 x 22 metrů, vedlejší sportovní plocha bude o velikosti 14 x 9,5 metru, zázemí budou tvořit čtyři šatny a dvě sociální zařízení, sklad bude určen hlavně na sportovní vybavení. Tribuna pojme až 118 sedících, 15 „polosedících“ a zhruba 40 stojících diváků. Projekt počítá i se vznikem 11 nových parkovacích míst.  

Západní okraj města má příznivé podmínky pro kvalitní bydlení a dlouhodobě zde roste počet obyvatel. V současnosti není v dané lokalitě žádné vhodné sportovní zařízení, takže obyvatelé této lokality vnímají deficit sportovního vyžití. Proto jsme se rozhodli pro stavbu haly v lokalitě, která už je umístěním fotbalového hřiště předurčena pro sportování. Nové sportoviště navíc budou moci využívat i žáci sousední školy,“ řekla náměstkyně primátora pro sport Andrea Hoffmannová. 

Náklady na stavbu pokryje z 50 procent dotace ministerstva školství, o zbylou část se podělí 25 procenty město Ostrava a obvod Krásné Pole.

„Velkou výhodou pro provoz haly je, že bude vytápěna kogenerační jednotkou, která zásobuje teplem i nedalekou základní a mateřskou školu. Toto zařízení vyrábí elektrickou energii, kterou městský obvod dál prodává. Již nyní z ní dosahuje ročního zisku ve výši 250 tisíc korun, a to je v současné době kogenerační jednotka využita na necelých 60 procent. Na plnou kapacitu najede až napojením sportovní haly,“ doplnila náměstkyně A. Hoffmannová.

Hala bude sloužit převážně veřejnosti k rekreačnímu sportování. Dále ji budou využívat ke svým tréninkům florbalový klub FBC Letka Ostrava-Poruba, TJ Sokol Krásné Pole a Turistický oddíl mládeže (TOM) Paprsek Krásné Pole.

„Myšlenka výstavby sportovního zařízení v Krásném Poli je stará několik desetiletí. První projektová dokumentace je z roku 2009, byla však přepracována po vzniku Strategie rozvoje sportu v Ostravě. Stavět se bude podle tohoto upraveného návrhu.  Jsem rád, že halu v Krásném Poli budeme po letech konečně mít,“ doplnil starosta Krásného Pole Tomáš Výtisk.

Nová sportovní hala v Krásném Poli se po svém dokončení připojí k třinácti dalším sportovním zařízením, které v Ostravě pomáhají vytvářet podmínky k aktivnímu vyžití obyvatel i návštěvníků města.

(ab)