Juniorka skolila i Zlín

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Třetí výhru po sobě si v sobotu připsala rezerva Baníku, která v MSFL zdolala Zlín 1:0. Rozhodl třináct minut před koncem Charles Stanley Chukwudi, který se prosadil v třetím utkání v řadě.

Baník byl od počátku aktivnější, ale opravdu důležité momenty se seběhly až ve druhé půli. Krátce po obrátce Barkov dosta¨l po Drozdově centru balon za brankovou čáru, ale vzhledem k tomu, že skóroval z ofsajdového postavení, gól nebyl uznán.

Pak také pohrozil Zlín Jiráčkovým volejem, ale další možnosti si připisoval Baník. Po hodině hry ze skrumáže domácí nastřelili břevno a Holaň ztroskotal na hostujícím brankáři. V 77. minutě však vystřihl parádu Chukwudi, který si obhodil obránce, a pak zkušeného gólmana Dostála nachytal pohotovým lobem z velkého vápna.

Chukwudi vzápětí mohl pojisti vítězství druhým gólem, ale tečovanou ranou těsně minul tyč.

_________________________________________________________________________

SESTAVY: Poločas: 0:0, Branky: 77. Chukwudi. Rozhodčí: Dudek – Mankovecký, Macrineau. ŽK: Fulnek, Stoklásek. Diváci: 120

STATISTIKY: Baník Ostrava B: Hrubý – Juroška (65. Sotorník), Říha, Stoklásek, Fulnek – Zálešák, Temel (65. M. Jaroň), Drozd, Holaň (87. Bystřičan), Chukwudi – Barkov (79. Chylek)

Fastav Zlín B: Dostál – Mach, Kulíšek, Němeček, Jura, M. Mlýnek, Jiráček, Číž, Valenta (58. Uhřík), V. Mlýnek (85. Novák), Červinka (66. Hartman).