JUBILEJNÍ KOLONIE V HRABŮVCE SLAVÍ 100 LET OD ZALOŽENÍ

Akce nazvaná Promenáda v Jubilejní kolonii se v jedné z nejkrásnějších lokalit Ostravy uskuteční v sobotu 17. července.  Na návštěvníky od 15 hodin čeká bohatý program, kterému budou vévodit výstava historických kol, krasojízda velocipedistů nebo výuka jízdy na vysokém kole.

O hudební doprovod se postará taneční orchestr Dolbend. Školu swingu si pro tancechtivé nadšence připravili Jazz Monkeys. Organizátoři pro příchozí nachystali i zábavné kvízy či historický fotokoutek. Program zakončí kinematograf. Nebudou chybět ani domácí limonády a zákusky, speciální pivo, víno, grilované speciality a prvorepubliková kavárna. Pro navození atmosféry dávných časů pořadatelé akce doporučují dobové oblečení. Kolonii okrášlí rovněž krajkové ubrusy a osvětlení na stromech.

Navíc od 14 hodin je naplánována komentovaná vycházka Jubilejní kolonií, kterou zájemce provede historik Petr Lexa Přendík.

Akci pořádá městský obvod Ostrava-Jih ve spolupráci s Kulturně sportovním spolkem Elegant.

(ab) Zdroj: Město Ostrava