Jednou krást jim nestačilo

Počátkem února strážníci zadrželi a Policii České republiky předali dva muže, kteří v Ostravě-Vítkovicích po překonání oplocení vnikli v nočních hodinách na pozemek průmyslového areálu, ze kterého odcizili kabely. Jaké bylo překvapení strážníků, když tytéž muže zadrželi následující noc na nedalekém místě při krádeži, při které použili stejný modus operandi. V obou případech se na dopadení zlodějů podílel kamerový systém.

K prvnímu případu došlo 9. února krátce po půlnoci. Strážník obsluhující mobilní kamerový systém ve Vítkovicích na ulici Nerudova zaznamenal na kamerách dva muže, kteří s naloženým manipulačním vozíčkem vylézají dírou v oplocení průmyslového areálu.

Následně přivolaná hlídka pak během krátké chvíle nedaleko od místa krádeže zadržela později ztotožněné dva muže (22,23). Oba muži se ke krádeži doznali. Strážníkům uvedli, že se do průmyslového areálu dostali dírou v plotě. Na vozík, který střídavě tlačili, si pak naložili měděnou kabeláž o hmotnosti zhruba sto kilo. Měď chtěli následně zpeněžit ve sběrných surovinách.

Vzhledem k tomu, že se v dané věci jednalo o podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc i s muži předána kolegům z Policie České republiky.

Tím ale snaha mužů obohatit se na cizí účet zřejmě neskončila. Následující noc totiž nelenili a vydali se opět společně krást.

Před půlnocí zaznamenal strážník obsluhující kamery na křižovatce ulic Erbenova a Tavičská ve Vítkovicích dva muže, kteří tlačí vozík, následně překonávají oplocení a vstupují do přilehlého průmyslového areálu.

Vzhledem k situaci na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Ta bezprostředně po činu zadržela dva muže, kteří se dopustili krádeže nedaleko od místa, kde kradli již předešlé noci. Na vozíku jen tentokráte nebyla kabeláž, ale velký ocelový ventil. Ten muži chtěli opět zpeněžit ve sběrných surovinách.

Stejně jako v předchozím případě si oba muže na místě převzali kolegové z Policie České republiky.

(ab)