Hasiči zasahovali u vozidla, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Nehoda osobního vozidla, v ostravské městské části Zábřeh, si vyžádala tři zraněné. Jednu zraněnou osobu museli hasiči vyprostit s pomocí hydraulického nářadí.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v sobotu 13.5.2023 čtyři minuty po čtvrté hodině ranní. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Ostrava – Zábřeh se dvěma vozy. Posléze na úklid po nehodě vyjel i vyprošťovací automobil.

Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění vozidla, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení, odpojili baterii a za použití vyprošťovacího nářadí, vytáhli z vozidla jednu osobu, kterou ihned předali přítomným záchranářům. Záchranáři si u nehody převzali i další dvě osoby, které cestovaly ve stejném vozidle. Hasiči současně museli zasypat vyteklý motorový olej v úseku o délce cca 100 metrů. Na pomoc s úklidem sorbentu přijel na pomoc zametací vůz.

Po ukončení šetření příčiny nehody, přijel na místo hasičský vyprošťovací automobil, který havarované vozidlo naložil na odtahovou službu. Následně hasiči plně zprovoznili komunikaci, která byla po celou dobu zásahu průjezdná pouze pro vozidla městské hromadné dopravy. Objízdnou trasu pro ostatní vozidla zajišťovala policie.

(nm)