FED CUP SE BLÍŽÍ, SLAVNÝ POHÁR JE JIŽ V OSTRAVĚ

Slavný fedcupový pohár je v Ostravě. Na snímku Barbora Krejčíková, Petr Pála a náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek (vlevo). Foto: René Stejskal

Tenistky České republiky a Rumunska se utkají o nadcházejícím víkendu v prvním kole Fed Cupu. Do Ostravy již přijeli Barbora Krejčíková a kapitán týmu Petr Pála, který přivezl pohár za vítězství ve Fed Cupu v loňském roce.

České tenistky nastoupí o víkendu 9. a 10. února v prvním kole Fed Cupu proti Rumunkám. Do Ostravy dorazila již v neděli 3. února Barbora Krejčíková, vítězka Wimbledonu a French Open ve čtyřhře a mixu na nedávno skončeném Australian Open. „Chtěla jsem si vyzkoušet povrch a zatrénovat,“ řekla tenistka. „Na atmosféru v hale se těším. Je skvělé se setkat se všemi členy i s holkami. Kdybych nastoupila, tak zřejmě ve čtyřhře,“ odhadovala Barbora Krejčíková. Zatrénovala si v pondělí, jen krátce poté, co halu opustili její mužští kolegové, kteří v kvalifikaci Davisova poháru prohráli s Nizozemskem. Povrch zůstal stejný, jen byl přelakován, aby byl rychlejší.

V pondělí hodinu po poledni dorazil do Ostravy vlakem kapitán týmu Petr Pála. přivezl s sebou vítěznou trofej z loňského roku a u poháru se vyfotil s náměstkem primátora Martinem Štěpánkem, který jej přijel přivítat na nádraží v Ostravě-Svinově. „Přeji vám hodně úspěchů a věřím, že Rumunky přehrajete. Myslím, že máte v Ostravě úspěšnou bilanci, je to v Ostravě již páté fedcupové utkání a Ostrava je tradiční město, v němž se tenis na takové úrovni hraje,“ popřál týmu náměstek Martin Štěpánek.

„Rumunsky mají velmi silný tým, ale já jsme rád, jaký tým tady máme my. Určitě máme nejvyšší ambice, i když utkání s Rumunkami nebude jednoduché a vidím to 50 na 50. Věřím, že nám pomůže publikum,“ přeje si kapitán Petr Pála. „Ostatní holky dorazí až během úterý, potřebovaly si po náročném programu trochu odpočinout,“ dodal Pála.

Zápasy prvního kola Fed Cupu se hrají v Ostravar Aréně 9 a 10. února. Český tým nastoupí ve složení Karolína Plíšková, Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová a Barbora Krejčíková. Jedničkou Rumunek je současná světová trojka Simona Halepová, sekundovat jí bude hráčka č. 28 na světovém žebříčku Mihaela Buzarnescuová.

(nm) Zdroj: Město Ostrava