Dolní Vítkovice slaví rekordní návštěvnost

Dolní oblast Vítkovice si nadělila ke svému 10. výročí rekordní návštěvnost. V pátek 8. 12. tu přivítali v nově otevřeném Milan Dobeš Museu v Gongu letošního už jeden a půlmiliontého návštěvníka! Areál, jehož návštěvnost přesáhla poslední dva roky vždy 1 milion osob, si tak s pravděpodobností hraničící s jistotou opět udrží statut první nejnavštěvovanější mimopražské turistické atraktivity v ČR. Blahopřejeme!

Letošním jeden a půlmiliontým hostem Dolní oblasti Vítkovice (DOV) se stala paní Martina z Vratimova s rodinou. Jako dárek obdržela poukaz na vstup do všech expozic DOV pro celou rodinu a speciální dárkový balíček. „Do Dolních Vítkovic s rodinou chodíme často, děti sem jezdí také se školou do Světa techniky,” uvedla překvapená návštěvnice, která do Milan Dobeš Musea přišla bezprostředně po prohlídce Malého světa techniky U6.

Deset let od vzniku zájmového sdružení Dolní oblast VÍTKOVICE jsou Dolní Vítkovice jednou z hlavních ikon Ostravy. Konají se zde největší hudební festivaly jako Colours of Ostrava, Beats for Love, Oldies festival a další, konference, akce pro veřejnost. Najdete v nich moderní science centrum či nejvýše položenou kavárnu v Ostravě. Od roku 2012 otevřel DOV pro veřejnost každý rok novou či zrekonstruovanou budovu a dlouhodobě pracuje na zlepšení infrastruktury. V areálu petřkovického Landek parku provozuje sdružení také jedno z největších hornických muzeí v České republice.

Cesta, kterou Národní kulturní památka Dolní oblast Vítkovice nastoupila, se ukazuje jako úspěšná. Větší návštěvností se těší v rámci České republiky pouze Pražský hrad, Petřínská rozhledna a pražská ZOO. Loni vyhledalo Dolní Vítkovice přesně 1 301 639 návštěvníků. Kolik jich bude letos, ukážou následující dny. Vedení oblasti plánuje do konce roku ještě několik akcí pro veřejnost. V období vánočních svátků bude mít DOV zavřeno jenom na Štědrý den a První svátek vánoční. V dalších dnech bude pouze upravena otevírací doba jednotlivých atraktivit.

(nm) zdroj: text: Ostrava, www.ostrava.cz, foto: www.dolnivitkovice.cz/