CHARITA OSTRAVA INFORMUJE

Hledáme zdravotníka do týmu mobilního hospice 

Charita Ostrava hledá do týmu Mobilního hospice sv. Kryštofa zdravotní sestru, které jsou blízké myšlenky hospicové péče, smysluplná práce a samostatnost. Podrobnější informace na webu: http://ostrava.charita.cz/volna-mista/

Charita Ostrava zajišťuje poradenství při péči o blízké a zve na kurz nebo konzultace

Charita Ostrava v rámci aktivit Charitní hospicové poradny nabízí možnost bezplatné účasti na semináři „Jak pečovat o nemocného člověka v domácím prostředí“. Na setkání s profesionálními zdravotními sestrami Mobilního hospice sv. Kryštofa se dozvíte, jak zvládnout domácí péči o člověka se sníženou pohyblivostí, částečně nebo plně imobilního člověka a získáte související informace ze zdravotní a sociální oblasti. Termín společného kurzu je 17. 6. 2021, 14-17 h. v budově Hospice sv. Lukáše, Charvátská 785/8, Ostrava-Výškovice. Dle hygienických opatření proběhnou buď společný seminář, nebo individuální konzultace, které je možné dohodnout i v jiných termínech.

Naučíte se nemocnému člověku podávat stravu, tekutiny a léky, provádět osobní hygienu či polohování, jako prevenci vzniku proleženin. Proběhnou praktické ukázky, jsou připraveny informace o možnostech získávání příspěvku na péči nebo využívání kompenzačních pomůcek, které pomáhají při naplňování potřeb nemocného člověka. Na kurz se přihlaste předem na kontaktu níže. Pro zájemce nadále poskytujeme konzultace v rámci telefonických nebo video hovorů. Konzultace vedené zdravotními sestrami poskytujeme každou středu (nebo dle domluvy). Těšíme se na Vaši účast!

Kontakt: Charita Ostrava – Charitní hospicová poradna, Mgr. Alexandra Čubová, 731 534 002, e-mail: hospicova.poradna@ostrava.charita.cz 

 

Plakát a další info na webu: 

https://ostrava.caritas.cz/akce/jak-pecovat-o-nemocneho-v-domacim-prostredi-konzultace/
https://ostrava.caritas.cz/akce/jak-pecovat-o-nemocneho-v-domacim-prostredi-20-5-2021/

 

Miro Žbirka, Hana Fialová a Sima Martausová pro lidi bez domova

Miro Žbirka, Hana Fialová s komorním orchestrem Jakuba Žídka a Sima Martausová vystoupí 23. 9. 2021 od 19 h v ostravském Trojhalí Karolina v rámci benefice na podporu Charitního domu sv. Benedikta Labre. Celý výtěžek vstupného podpoří v rámci povolené veřejné sbírky pokračující rekonstrukci Charitního domu sv. Benedikta Labre, kde Charita Ostrava poskytuje služby sociální prevence ženám a mužům bez domova v obtížné životní situaci. V nízkoprahovém centru lidem bez domova poskytujeme bezpečné zázemí, základní nasycení, možnost osobní hygieny a poradenství směřující ke zlepšení sociální situace a změně životního stylu. Předprodej vstupenek bude zahájen v srpnu 2021.

Více na webu: https://ostrava.caritas.cz/akce/

(ab)