Béčko deklasovalo Hranice

Juniorka Baníku v neděli na Bazalech po jednoznačném průběhu deklasovala Hranice 5:0. Vedoucímu tandemu Kroměříž – Hlučín se přiblížilo na sedm bodů s tím, že má odložený zápas na vrchovině k dobru.

I s věkově nízkým průměrem neměla rezerva se svým soupeřem žádný problém. Od začátku diktovala tempo hry, a když ve 28. minutě Holaň hlavou usměrnil do branky Drozdův centr z trestného kopu, spadlo z baníkovců břímě nervozity.

Nápadité hře domácích nováček nedokázal čelit. V 33. minutě dostal Smékal míč do běhu mezi hranické běhy, nejprve uplatnil svou rychlost a setřásl strážce, a následně po zemi překonal Tomečku podruhé. Těsně před poločasem pak Baník i ve třech proti čtyřem znovu z brejku rozebral hostující obranu, a souhru dvojčat z podobného místa jako Smékal zakončil třetí trefou Marek Jaroň.

V závěrečné dvacetiminutovce domácí přizdobili výhru dalšími dvěma góly. Do odraženého balonu se nejprve uvnitř šestnáctky přesně opřel Halda a o tři minuty později z velkého vápna napřáhl Drozd a jeho střela popáté rozvlnila síť. Baník hladce pokořil Hranice 5:0.

Statistiky:

Poločas: 3:0, Branky: 28. Holaň, 33. Smékal, 45. M. Jaroň, 73. Halda, 76. Drozd. Rozhodčí: Kolář – Řezníček, Dedek. ŽK: Holaň – Kundrát., Diváci: 250

Sestavy: Baník Ostrava B: Hrubý – Krupička (46. Měkota), Temel, Stoklásek – P. Jaroň (46. Látal), Drozd, Holaň (67. Elekana), Říha, M. Jaroň (67. Halda) – Provazník, Smékal (46. Chukwudi). SK Hranice:Tomečka – Vavřík, Kundrát (80. Koňařík), Cagaš, Kuchař – Berčík (58. Koláček), Dittmer, Vymětalík, Marek – Rolinc (67. Pečeňa), Hapal (58. Mičola).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava