Aktuálně z Městské nemocnice Ostrava

V Městské nemocnici Ostrava bylo testováno 45 zaměstnanců, z nichž má 15 pozitivní výsledek testu.

Všichni testovaní pracovníci jsou v karanténě. Testováno bylo také 10 pacientů, z nichž měli 2 pozitivní výsledek textu. Oba jsou již mimo Městskou nemocnici Ostrava.

Dnes bylo plošně testováno dalších 103 zdravotníků – nelékařského zdravotnického personálu a lékařů. Výsledky těchto testů budou k dispozici zítra.

V MNO v této souvislosti došlo k uzavření jedné stanice oddělení chirurgie.

Od minulého týdne, od středy 1. 4.,  je zavřená jedna stanice neurologie a omezen je provoz na iktové jednotce intenzivní péče.

Dvacet zaměstnanců se dostalo do karantény v souvislosti s nakaženou pacientkou z Domova Iris, která byla hospitalizována v MNO.

Jejich první testy byly negativní. Na druhé testování čekají, dojde k němu nejpozději do týdne.

(nm)