ADRAběh 2024: Nekonečný příBĚH pomoci i u nás v Ostravě!

Foto: ADRA běh 2023

ADRAběh 2024 je tu! Ještě stále se můžete registrovat a přidat se k těm, kdo svým během (či klidně jen chůzí) podpoří dobrou věc – dobrovolnictví v Česku. A protože si v letošním roce připomínáme 20 let od založení našeho vůbec prvního dobrovolnického centra ve Frýdku-Místku, nese letošní ADRAběh symbolický název: Nekonečný příBĚH pomoci. Zapojte se i vy a poběžte s námi pro dobrovolnictví i u nás v Ostravě!

 

Uhrazením startovného podpoříte naše dobrovolníky a dobrovolnice, kteří pomáhají osamělým seniorům, znevýhodněným dětem, pacientům v nemocnicích, ale i lidem se zdravotním či mentálním postižením. Ve svém volném čase a bez nároku na odměnu dělají společnost těm, kdo často nikoho jiného v životě nemají. Naše dobrovolnické centrum tyto dobrovolníky vyhledává, školí, pojišťuje, a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. Právě na to bude využit výtěžek ze startovného letošního ADRAběhu.

 

V prvním kroku se potřebujete zaregistrovat. Uděláte to jednoduše vyplněním formuláře na webu partnera ADRAběhu, organizace Rozběháme Česko. Základní startovné je 250 Kč, můžete ale přispět i vyšší částkou podle vašeho uvážení. Po registraci pak v termínu 7.5. – 21.5. 2024 poběžíte nebo půjdete buď “virtuálně” nebo s námi můžete v Ostravě společně vyběhnout 19. 5. 2024.

 

Virtuálně budete sbírat kilometry tam, kde zrovna jste, vám příjemným tempem a kdy se vám hodí. Zdolané kilometry můžete nahrávat na web Rozběháme Česko a získat tak elektronický diplom. Běžci či chodci s největším počtem naběhaných a nachozených kilometrů pak oceníme dárky od našich firemních partnerů.

 

Tradiční „živý výběh“ v Ostravě startuje 19. 5. v 10:00 hod. od našeho Dobrovolnického centra ADRA Ostrava na ul. Martinovská 164. Těšit se můžete na tři trasy různé délky i obtížnosti v okolí řeky Opavy, takže si na své přijde skutečně každý.

Nejkratší – 1,5 km (určena spíše pro rodiny s dětmi a vozíčkáře), Střední – 5 km (určena pro běžce i pěší, nižší obtížnost), Nejdelší – 8 km (určena spíše pro zkušenější běžce, nejnáročnější)

(nm)