Zoo Ostrava v sobotu 1. června přivítala čtvrtmiliontého návštěvníka

Předpověď počasí byla na sobotu celkem nejistá, nakonec ale ranní vydatný déšť vystřídalo krásné slunečné počasí, které vydrželo až do odpoledne. Program u příležitosti Dne dětí tak proběhl v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava bez omezení a přilákal bezmála šest tisíc lidí. A byl mezi nimi i letošní čtvrtmiliontý návštěvník. Zoo přivítala jubilejního návštěvníka o téměř tři týdny dříve než v loňském roce.

Jubilejním návštěvník s pořadovým číslem 250 000. se stala paní Adamcová z Napajedel. Do zoo se vypravila se svými dvěma dcerkami a maminkou. Návštěvou ostravské zoo si rodina zpestřila pobyt v Sanatoriích Klimkovice. Kromě pamětního listu a propagačních předmětů, které rodina obdržela jako upomínku, si mohly malé slečny užít v areálu zoo program u příležitosti Dne dětí. U stánků Všeobecné zdravotní pojišťovny a Moravskoslezského kraje si měly možnost vyzkoušet různé dovednosti a vyrobit malý suvenýr. Na pohádkové stezce, kterou připravili pracovníci Zoo Ostrava a členové Kruhu přátel zoo, se pak mohly potkat s několika pohádkovými a zvířecími postavičkami a zasoutěžit si s nimi.

Návštěvnost Zoo Ostrava už od začátku roku překonává loňské rekordy. Stotisícího návštěvníka zde přivítali téměř o měsíc dříve, toho čtvrtmiliontého bezmála o tři týdny. Loni dorazil až 18. června.

Foto v příloze volně k použití pro účely tiskového, internetového a televizního zpravodajství, archiv Zoo Ostrava.

 (ab)