Zoo Ostrava pořádá odbornou konferenci pro pedagogy

Odbornou konferenci určenou pedagogickým pracovníkům pořádá ostravská zoologická zahrada už jedenáct let. Akce se dlouhodobě těší velkému zájmu učitelů z celého Moravskoslezského kraje. Loňský počet účastníků byl letos výrazně překonán. Překročeny byly i hranice kraje a dokonce státu.

Cílem konference je prezentovat pedagogům možnosti spolupráce škol a dalších volnočasových zařízení pro děti se zoologickou zahradou v oblasti vzdělávání a dále představit významnou úlohu moderních zoo  na poli ochrany přírody a problematiky ohrožených druhů živočichů. Na konferenci vystoupí se svými příspěvky zaměstnanci ostravské zoologické zahrady i zástupci dalších institucí a organizací – Ministerstva životního prostředí ČR, Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, Klubu ekologické výchovy (program viz příloha). Konference se uskuteční ve čtvrtek 7. prosince od 9:00 hod. Dopolední část proběhne v prostorách Nové radnice, odpolední pak v ostravské zoo. Konference se těší velkému zájmu, každoročně se jí účastní téměř stovka pedagogů. Letos se na konferenci přihlásilo rekordních 140 zájemců, a to nejen z našeho kraje, ale i ze Zlínska, Hodonínska a dokonce ze zahraničí – Spišské Nové Vsi!

Velký zájem pedagogických pracovníků o tuto akci nás nesmírně těší. Učitelé a další pracovníci realizující volnočasové aktivity pro děti jsou pro nás významnými partnery v šíření myšlenek nutnosti ochrany přírody a environmentálně šetrného chování, kterým může každý z nás k ochraně životního prostředí a záchraně těch nejohroženějších druhů přispět, mnohdy velmi jednoduchými činy…

Záštitu nad konferencí převzaly náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Jarmila Uvírová a náměstkyně primátora města Ostravy Kateřina Šebestová. Realizaci konference finančně podpořil Moravskoslezský kraj.

(nm) tz, archiv Zoo Ostrava