ŽÍZEŇ STROMKŮ NA JIHU POMÁHAJÍ HASIT NOVÉ ZAVLAŽOVACÍ VAKY

Městský obvod Ostrava-Jih s ohledem na současné klima, které hlavně mladé výsadbě bere šanci na zdárný vývoj, zakoupil zavlažovací vaky. Pracovníci technických služeb je neprodleně umístili k mladým stromkům v obvodu.

Současné klima trápí všechnu zeleň a mladé výsadbě navíc bere šanci na zdárný vývoj. Zakoupili jsme proto na zkoušku 30 ks zavlažovacích vaků TREEGATOR Originál.  V Ostravě zkoušíme tento způsob údržby nových výsadeb jako první. Pokud se obdobně jako v jiných městech osvědčí, brzy přikoupíme k podpoře nové výsadby dřevin další. Věříme, že vaky nebudou záměrně poškozovány. Pokud občané zaznamenají jejich ničení, měli by neprodleně volat Městskou policii,“ řekl starosta Martin Bednář.

Cena třiceti vaků činila 22 tisíc korun. Pracovníci příspěvkové organizace Technické služby Ostrava-Jih je ihned umístili k nově vysazeným stromům v rámci Ostravy-Jihu. Zavlažovací vaky dodávají stromkům  potřebnou vodu, navíc výrazně snižují nejen náklady na zálivku, ale také zajistí kontrolu nad skutečným množstvím zálivky a lze je používat opakovaně.

(ab) Zdroj: Město Ostrava