ŽENY BANÍKU POSTOUPILY DO DRUHÉ LIGY!

Ženy Baníku Ostrava zvládly odvetný zápas baráže o druhou ligu, na hřišti FC Praha uhrály remízu 0:0. Díky vítězství 7:2 z prvního zápasu baráž vyhrály a postoupily do druhé ligy!

Za vydatné podpory fanoušků, kteří se na pražské utkání vypravili, „Baňky“ průběh zápasu kontrolovaly. „Myslím si, že jsme domácí celek do žádné větší šance nepustili, sami jsme jich měli snad pět,“ uvedl Milan Páleník, trenér ženského týmu Baníku Ostrava. „Byl to úmorný boj, především s počasím. Hrálo se za velkého vedra. Holky ale utkání zvládly a nebylo chvíle, kdybychom pochybovali, že by si postup mohly nechat vzít,“ řekl Milan Páleník.

Realizační tým ženského výběru Baníku Ostrava má tedy nyní novou starost. Připravit družstvo na působení ve druhé lize. „Při současné kvalitě kádru si myslím, že postačí, když přivedeme dvě kvalitní hráčky a budeme ve druhé lize konkurenceschopným týmem. Naší prioritou teď bude vychovat si pro ženský tým vlastní odchovankyně. A samozřejmě ve druhé lize se co nejdříve adaptovat,“ dodal Milan Páleník.

Zdroj: FC Baník Ostrava, Foto: Dalibor Durčák