ŽENY A DÍVKY ROZPÁLÍ OSTRAVSKÉ ULICE, STARTUJE POPULÁRNÍ ZÁVOD ČESKÝ BĚH ŽEN

Potrénovat, namasírovat a jde se běhat do ostravských ulic. Jeden z nejoblíbenější běžeckých závodů u nás je opět tady. Silniční závod pro všechny ženy a dívky Český běh žen odstartuje u obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina v sobotu 1. června. Připraveny budou různé typy závodů pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Akce je spojená také s oslavami Dne dětí.

Stále populárnější běžecký závod Český běh žen chystá již sedmé pokračování. Startuje se v sobotu 1. června z Náměstí biskupa Bruna u obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina. Pořadatelé nachystali pestrý závodní program pro jednotlivkyně i čtyřčlenné týmy. Celým běžeckým a zábavním program bude provádět moderátor Jakub Kohák. Skvělé obsazení budou mít doprovodné aktivity.

„V našem centru všem účastnicím běžeckých závodů pohlídáme zdarma jejich ratolesti v dětském koutku Chachárek a se správnou přípravou na závod jim pomůžou naši kondiční odborníci z Form Factory Fitness Center. Ve vybraných prodejnách, kavárnách a restauracích jsme připravili také výhodné nákupní balíčky“ uvádí Tomáš Lučan, marketingový manažer obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina.

V 9.30 hodin začíná rodinný běh s dm, v 10.30 hodin 2,5kilometrový Nordic Walking, v 11.20 hodin běh žen na 2,5 km, ve 12.15 hodin běh žen na 5 km a ve 13.20 letošní ročník zakončí běh žen na 10 km. On-line registrace do závodů je možná do 25. 5. 2019 na webu www.ceskybehzen.cz.

Prezentace na závody budou probíhat v pátek 31.5 od 15.00 do 20.00 hodin a v sobotu 1.6. od 8.00 do 12.50 hodin v Trojhalí. Na stejném místě a ve stejné čase je možné ještě provést registraci do závodů. Vyhlášení výsledků a zahájení after party s tombolou vypukne přibližně v 15 hodin.

Nejen ženy a dívky, ale i všechny děti si přijdou na své. Pro dětské úsměvy a radost jsou nachystané nafukovací hrad, malování na obličej, kolotoče, soutěže nebo různé pohybové workshopy. Kromě pestré nabídky běžeckých závodů se odehraje ještě jeden velkolepý maraton.

Místo běhání ostravskými ulicemi se však bude hrát, tančit a zpívat. Do Ostravy zavítají dvě desítky základních uměleckých škol z celého Moravskoslezského kraje.

Běžecký závod Český běh žen pořádá Sdružení sportovních klubů Vítkovice. Hlavním partnerem je obchodní a zábavní centrum Forum Nová Karolina.

(ab)