ZEMŘELA HEREČKA A ZPĚVAČKA VĚRA HEROLDOVÁ

V pondělí 29. října zemřela dlouholetá sólistka ostravské opery Věra Heroldová. Narodila se 29. září 1921 v Brně. V roce 2013 byla oceněna titulem města Ostravy Senior roku. Poslední rozloučení se bude konat v sobotu 3. listopadu od 10 hodin v Krematoriu ve Slezské Ostravě.

Do angažmá mladou sopranistku Věru Kolářovou z Brna v roce 1944 přijalo právě ostravské divadlo. S Ostravou spojila svůj život na sedm desetiletí. Zpívala v divadle, koncertovala, vychovala dvě dcery, hrála v jednom z nejslavnějších českých operních filmů: v roce 1954 si ji vybral Václav Krška do Dalibora jako nejlepší hereckou představitelku Milady. Film, který byl uveden na mezinárodním festivalu v Cannes a v němž získala Věra Heroldová vysoký kredit jako dramatická herečka, patří dnes do zlatého fondu české kinematografie.

Od začátku 70. let začala další profesní kariéra Věry Heroldové – pedagogická, samozřejmě opět spojená s Ostravou. V lidové škole umění i na Lidové konzervatoři vychovala desítky žáků, zároveň absolvovala desítky úspěšných sólových koncertů.

Hrála Mařenku v Prodané nevěstě, Barču v Hubičce, Karolinu ve Dvou vdovách a řadu dalších. Celý její medailonek najdete zde, a to včetně soupisu rolí: https://www.ndm.cz/cz/osoba/6231-heroldova-drive-kolarova-vera.html:

(ab) Zdroj: Město Ostrava