Želvička získala multisenzorické pomůcky pro handicapované děti

Nadační fond VÍTKOVICE STEEL, v rámci programu LIDÉ ZE STEELU POMÁHAJÍ, podpořil částkou 77 666 Kč Občanské sdružení Želvička. Sdružení působí při Dětském rehabilitačním stacionáři, které patří pod Městskou nemocnici Ostrava. Želvička pořídila za obdržené finance speciální pomůcky pro rehabilitaci a multisenzorické stimulační cvičení handicapovaných dětí.

Speciální pomůcky rozvíjejí smysly a usnadňují komunikaci. Optická světelná vlákna aktivují smyslové vjemy a reakce dětí s dětskou mozkovou obrnou. Sekvenční komunikátory zlepšují komunikaci mezi dětmi s řečovými a pohybovými problémy, rodiči, asistentem a terapeutem. Polohovací pomůcky jsou určené pro práci s dětmi s těžkým pohybovým postižením.

Nástroje rozvíjející smysly a usnadňující komunikaci rozšíří vybavení multisenzorické Snoezelen místnosti, která zprostředkovává zrakové, čichové nebo sluchové vjemy a současně i vibrační a somatické podněty dětem s těžkým postižením ve speciálním prostředí. Občanské sdružení Želvička pomáhá dětem s různými druhy postižení v Ostravě-Porubě od roku 2002.

„V roce 2016 jsme celkem rozdělili 2 mil. Kč mezi 10 projektů z řad veřejnosti a 11 projektů od zaměstnanců společnosti VÍTKOVICE STEEL, v rámci programu LIDÉ ZE STEELU POMÁHAJÍ,“ říká Hana Hoblíková, členka Správní rady Nadačního fondu VÍTKOVICE STEEL a dodává: „Moravskoslezský kraj podporujeme dlouhodobě. Od založení nadačního fondu v roce 2006 jsme přispěli na projekty v našem kraji částkou větší než 70 mil. Kč.“

Nadační fond VÍTKOVICE STEEL podporuje projekty zaměřené na podporu dětí s dětskou mozkovou obrnou, na vědu a výzkum civilizačních chorob, aktivity dětí, seniorů v oblasti vzdělávání, zdraví, sportu nebo sociálních služeb.

(nm) TZ