ZDRAVOTNÍ ÚSTAV PRODLUŽUJE NABÍDKU ROZBORU VODY ZA AKČNÍ CENY

Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě reaguje na velký zájem obyvatel o rozbor vod a prodlužuje nabídku akčních cen. Majitelům studní, které zasáhly silné jarní deště, zároveň doporučuje nechat si zpracovat profesionální chemický a mikrobiologický rozbor. Výhodné ceny za testování platí do konce června.

Díky Centru hygienických laboratoří ostravského Zdravotního ústavu se lidé mohou dozvědět, zda užívání vody z vlastní studny nepředstavuje zvýšené zdravotní riziko. Ze vzorku v čisté půllitrové plastové lahvi odborníci zjistí množství amonných iontů, dusičnanů, nebo tvrdost vody. Zájemci za chemický rozbor zaplatí jen 300 korun.

V případě mikrobiologického rozboru jsou testovány vzorky na přítomnost nebezpečných bakterií. K tomu je zapotřebí sterilní vzorkovnice, kterou je možno vyzvednout na pobočkách Zdravotního ústavu. Za tyto testy zaplatí lidé 350 korun.

Akční ceny uvedených služeb platí do 30.6.2019. V případě zájmu stačí

navštívit e-shop na adrese www.laboratornisluzby.cz nebo kontaktovat obchodní oddělení Zdravotního ústavu telefonicky na těchto číslech:

  • Moravskoslezský kraj 731 691 568
  • Olomoucký kraj 585 719 310
  • Zlínský kraj 603 560 890
  • Jihomoravský kraj 731 622 299
  • *) Uvedená cena je včetně DPH.

(ab)