Zápasnice ve volném stylu Malinová na prvním místě !!!

Nejvíce se dařilo Nelle Malinové, která mezi žákyněmi po třech výhrách obsadila první místo ve váze do 39 kg. Foto: Vítkovický oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice
V Polsku v městě Biealawa se konal 8. ročník mezinárodního turnaje o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa v zápase ve volném stylu kadetů ,kadetek ,žáků a žákyň.
Turnaje se zúčastnilo 251 zápasníků z Polska, Maďarska, Česka a Slovenska. Na tento turnaj odcestovala i skupinka sedmi vítkovických volnostylařů. Nejvíce se dařilo Nelle Malinové, která mezi žákyněmi po třech výhrách obsadila první místo ve váze do 39 kg.
Třetí místa přidali  žák Jakub Morong ve váze do 44 kg a kadet Lukáš Brandl ve váze do 60 kg. Oba dva naší zápasnici vyhráli ve třech utkáních a jednou byli poraženi. Dvě vítězství vybojovali také ve váze do 55 kg Jan Kordek mezi kadety a ve váze do 68 kg Rostislav Habr, ale protože byli i ve dvou utkáních poraženi obsadili tak pátá místa.
Lukáš Brandl bronz
Třetí místa přidali žák Jakub Morong ve váze do 44 kg a kadet Lukáš Brandl ve váze do 60 kg. Foto: Vítkovický oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice
Jedno vítězství a dvě prohry určili na sedmé místo ve váze do 44 kg žáka Robina Říhu. Ve váze do 52 kg nezaznamenal mezi žáky ani jednu výhru Filip Kupka a po dvou prohrách tak turnaj pro něj skončil

Už tuto neděli odjíždějí naší kadeti a junioři na týdenní mezinárodní zápasnické soustředění do Dunajské Stredy a žáci na  kondiční soustředění do Jeseníků obec Rejvíz.

Vítkovický oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice finančně podporuje MŠMT, Moravskoslezský kraj, Statutární město Ostrava, Městský obvod Ostrava – Jih, Česká obec sokolská a Národní sportovní agentura. Sportovní přípravu Davida Kopřivy, a v minulosti Vojty Piskoře,Matouše Vondála, Yvette Dohnalové, Vratislava Chotaše, Tomáše Zezuláka a Marka Barvu podporuje Centrum individuálních sportů Ostrava – CISO.
(nm)