Zaměstnanci FN Ostrava se o víkendu zapojili do běžeckých závodů

Dva běžecké závody přilákaly druhý zářijový víkend na start také zaměstnance Fakultní nemocnice Ostrava. Šestikilometrovou trať Ostrava City Marathonu absolvovalo 23 šestičlenných štafet a necelá desítka běžců se zapojila do individuálních závodů. A zástupci fakultní nemocnice byli vidět také mezi účastníky Polanského charitativního běhu, který spoluorganizoval Nadační fond Kulíšek nedonošeným dětem.

Ostrava City Marathon si v neděli 12. září 2021 nenechalo ujít téměř 150 vyznavačů běhání zaměstnaných ve FN Ostrava, a ta se tak stala, pokud jde o počet závodníků, nejúspěšnější organizací. Na sportovně největší úspěch dosáhla MUDr. Pavla Zárubová, která obsadila ve své kategorii na nejdelší, tedy maratónské trati 3. místo. „Byl to můj jubilejní 15. maraton. Běželo se mi příjemně, ale kdyby bylo trochu chladněji, tak by mi to nevadilo,“ dodala s úsměvem lékařka, která už 5 let pracuje na Jednotce intenzivní a resuscitační péče pro novorozence Oddělení neonatologie Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava a běhání a jízdě na kole věnuje veškerý volný čas.

Pro běžce byl na Masarykově náměstí v Ostravě připraven také „support stan“, jehož chod řídili fyzioterapeuti Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava„Jsem rád, že nemocnice pokračuje v tradici, kterou před více než deseti lety založila bývalá vedoucí fyzioterapeutka paní Věra Novotná. I z tohoto důvodu jsme se rádi domluvili na společné prezentaci nejen FNO, ale také naší kliniky a oboru fyzioterapie. V rámci světového dne fyzioterapie (8. 9.) jsme  byli k dispozici a nabídli fyzio zajištění pro týmy naší nemocnice. Opravdu mě těší velká účast našich štafet. Doufám, že podobnou podporu budeme moci kolegům poskytnout i v příštím roce,“ uvedl vedoucí fyzioterapeut kliniky Mgr. Zdeněk Guřan.

Součástí ostravského maratonu byl i charitativní běh, který ovládl Mgr. Radomír Tvrdý, vedoucí Odboru IT aplikací a uživatelské podpory FN Ostrava. Výtěžek startovného ve výši 40 000 korun získal Nadační fond Pavla Novotného, který úzce spolupracuje také s ostravskou fakultní nemocnicí.

A 15 zástupců měla fakultní nemocnice i na 5. ročníku Polanského charitativního běhu, který se konal v sobotu 11. září 2021. Již zmíněná doktorka Zárubová doběhla 10ti kilometrovou trať na 2. místě a i další přední místa v tomto závodě obsadily její kolegyně z Oddělení neonatologie. Akce, kterou spoluorganizovat Nadační fond Kulíšek nedonošeným dětem, letos vynesla 100 000 korun. Částku 70 000 korun fond věnuje FN Ostrava na vybavení koutku pro děti, jejichž rodiče tráví čas s mladšími sourozenci hospitalizovanými na JIRP Oddělení neonatologie.