ZAHRADU JESLIČEK OZDOBILY NOVÉ HERNÍ PRVKY

Každý den chodí „tety“ s dětmi z Jesliček ven na zahradu a ukazují jim, jak se proměňuje příroda. Děti mají možnost pohrát si na pískovišti, jezdit na odrážedlech a volně si hrát mezi stromy. Bohužel na zahradě neměly žádné herní prvky. Až dosud.

Vedení mariánskohorské radnice zajistilo v listopadu montáž herní sestavy a kolotoče vhodných pro děti do tří let na stávajícím hřišti MŠ Gen. Janka. Nové vybavení bude využívat všech 25 dětí z jeslí. Pro ty je stávající hřiště pro „velké“ děti z mateřinky přece jen nebezpečné a velké. Mrňouskové by z herních prvků pro školkové děti snadno mohli vypadnout. Nyní mají své vlastní a také je hned pořádně prozkoumali.

„Atrakce jsou pěkné a hlavně bezpečné,“ hodnotí Šárka Bečáková, vedoucí vychovatelka Jesliček. „Chtěli bychom radnici moc poděkovat, zahradu často využíváme a naše děti mohly do teď používat pouze plastovou klouzačku, a po ostatních prolézačkách jen závistivě pokukovaly. Teď již mají své vlastní,“ dodává.

„Také děti z Jesliček potřebují herní prvky, které jsou přizpůsobeny jejich věku. Nově vytvořené zázemí budou jistě rády využívat,“ doplnil starosta Patrik Hujdus.

(ab) Zdroj: Město Ostrava