Žádosti o finanční pomoc města mohou neziskovky podávat ještě necelý týden

Foto: Archiv - Magistát města Ostravy

Do středy 10. června mohou ostravské neziskové organizace podávat žádosti o finanční dar města ve výši dvacet tisíc korun. V programu na podporu neziskového sektoru, zasaženého opatřeními proti šíření koronaviru, ostravští radní posoudili dohromady již 74 žádostí.

Finanční dar zatím schválili 51 organizacím, pro které město Ostrava uvolnilo již 1,02 milionu korun. Peníze jsou po schválení zaslány na účty žadatelů.

V tomto týdnu získalo rychlou finanční pomoc šest žadatelů. Dva z oblasti sportu a po jedné z oblasti školství a vzdělávání, volnočasových aktivit, prevence kriminality a  podpory osob s hendikepem.

„Jednorázový příspěvek města ve výši 20 tisíc korun nám moc pomohl, abychom mohli posílat v době výpadku výplaty zaměstnancům. Také nám umožní zajistit od podzimu opět kroužky pro děti, ale hlavně hipoterapii a uspořádat letní tábory,“ řekla předsedkyně Ranče Duhová víla Martina Holušová. Spolek funguje v Ostravě – Plesné při soukromé stáji a organizuje aktivity, které děti navracejí k přírodě. Pro děti s postižením dělá vyhledávanou hipoterapii.

Pomoc města je určena ostravským organizacím z oblastí:

• kultury, sportu,
  • školství a vzdělávání,
  • sociální péče, zdravotnictví,
  • prevence kriminality, protidrogové prevence,
  • podpory osob s hendikepem, volnočasových aktivit a rodinné politiky.

Pomoc je určena organizacím, které:

• k 9. březnu prokazatelně provozovaly své aktivity na území města nejméně 1 rok,
  • musely přerušit svou činnost,
  • zůstaly jim po přerušení fixní náklady,
  • nemají dotace města k financování jejich celoroční činnosti.

Jednoduchý formulář je zveřejněn na webu města Ostravy www.ostrava.cz/pomocneziskovkam.

Formulář se dá podat elektronicky i poštou. Své dotazy mohou zájemci posílat na e-mailovou adresu pomocnezisk@ostrava.cz.

Finanční dary jsou určeny na pokrytí mzdových, provozních, administrativních, případně i režijních nákladů. Hradit se z nich dá i objednaný materiál na původně plánované akce nebo nájem, pokud už nebyl odpuštěn majitelem nemovitosti, ve které subjekt sídlí. Program na podporu neziskového sektoru vyhlásilo město Ostrava 5. května.

(nm)