ZÁCHRANNÝ TÝM OSLAVIL 15 LET

Záchranný tým Oblastního spolku Českého červeného kříže v Ostravě slavil 15 let od svého založení. Na slavnostním setkání v Ostravě-Třebovicích záchranáři oficiálně poděkovali městu Ostrava za podporu a spolupráci.

Záchranáři ostravského Oblastního spolku Českého červeného kříže v Ostravě se setkali v sobotu 13. října v Třebovicích na slavnostním shromáždění k 15 letům od svého založení. Primátorovi Ostravy Tomáši Macurovi předali poděkování městu za podporu a spolupráci.

Hlavním úkolem Záchranného týmu OS ČCK je zdravotnická asistence při sportovních, kulturních a společenských akcích jako jsou Colours of Ostrava, Zlatá tretra a další atletické akce na území města, fotbalová utkání Baníku Ostrava, Ostravský maraton nebo Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj. Záchranáři asistovali také u mistrovství Evropy ve stolním tenise, mistrovství světa v hokeji nebo hasičské olympiádě. Jsou připraveni a vyškoleni zasáhnout při hromadných neštěstích, katastrofách, povodních, při pátracích akcích, proto spolupracují s Policií České republiky, na základě smlouvy, kterou s ní uzavřeli v roce 2011. Také poskytují psychologickou první pomoc a krizové intervence při mimořádných událostech.

Veřejnost může záchranáře vidět na akci Hrad žije první pomocí a na dalších preventivních akcích v Ostravě a okolí. V létě se prevenci věnují především na dětských táborech.

Členy jsou absolventi studijních středisek, zdravotničtí instruktoři, zdravotní sestry, diplomovaní zdravotničtí záchranáři, studenti medicíny nebo lékaři. Všichni však musí splňovat minimálně kvalifikaci Zdravotník zotavovacích akcí.

(ab) Zdroj: Město Ostrava