ZAČALA REVITALIZACE PARČÍKU PŘED FAROU VČETNĚ HOZOVY ULICE

Dlouhodobě připravovaný projekt revitalizace parčíku před farou a Hozovy ulice se dočkal realizace. Součástí této obnovy budou nejen nové přístupové chodníky v parčíku, ale i lavičky, vysazení vánočního stromu včetně zeleně, obnovy památníku obětem války, ale i umístění nového uměleckého díla Srdce kříže. Toto nové umělecké dílo vzešlo z hlasování občanů v participativním rozpočtu.

Nabízely se dvě varianty, buď zhotovit zcela novou repliku stávajícího kříže před kostelem (tento kříž je v havarijním stavu a není možné ho opravit) nebo vytvořit nové dílo se stejnou tématikou a obsahem. Nakonec bylo rozhodnuto ve spolupráci se zdejší Fakultou umění Ostravské univerzity vybrat variantu nového díla. Na základě architektonických návrhů bylo vybráno dílo pana docenta Jaroslava Koléška s názvem Srdce kříže.

„Ve spolupráci s Římskokatolickou farností se nám podařilo získat na realizaci tohoto díla dotaci z programu Fajnovy prostor z Města Ostravy ve výši 457 000,-Kč,“ říká místostarostka obvodu Jana Pagáčová a dodává: “Tento návrh se nám moc líbil a obě strany, vedení radnice i farnost, se rozhodly pro provedení tohoto díla.“

Projektový návrh parčíku včetně vizualizace díla Srdce kříže můžete si prohlédnout na sekretariátě paní starostky. “ Jsem ráda, že tento veřejný prostor nedaleko Stojanova náměstí se dočká obnovy a přispěje se tak ke zkrášlení celého tohoto území,“ doplňuje starostka Liana Janáčková. Dokončení celkové revitalizace včetně nového díla se plánuje do konce měsíce června příštího roku.

(ab) Zdroj:Město Ostrava