Za nehodou řidičky stál alkohol

Foto: Městská policie Ostrava

Vozidlo najíždějící na chodník, následný náraz do dopravní značky, sloupu trolejového vedení a poté dým z motoru havarovaného vozidla. Tak takovou scénu spatřila „v přímém přenosu“ hlídka strážníků projíždějící v pondělí hodinu a půl po půlnoci na ulici 28. října v Ostravě-Hulvákách. Jak se později ukázalo, příčinou nehody byla silná podnapilost řidičky.

V pondělí 16. ledna o půl druhé ráno zaujalo hlídku strážníků na ulici 28. října v protisměru jedoucí vozidlo tovární značky Honda. Vozidlo v krátkém sledu nejprve najelo z komunikace na chodník, posléze narazilo do dopravní značky a sloupu trolejového vedení. Po těchto nárazech pak bylo odhozeno zpět do komunikace, kde zůstalo stát.

Hlídka musela na vzniklou situaci zareagovat velmi rychle, protože z motorové části vozidla vycházel dým.

Při obhlídce nabouraného vozu strážníci zjistili, že posádku vozidla tvoří pouze žena, která vozidlo řídila. Jak dále strážníci zjistili, řidička nebyla po dopravní nehodě nikterak zraněna.

Při komunikaci s později zjištěnou 31letou řidičkou však strážníci pojali podezření, že vozidlo řídila pod vlivem alkoholu. Podezření se prokázalo poté, co nadýchala 2,78 promile alkoholu.

K celé situaci řidička strážníkům uvedla, že toho večera se pohádala se svým přítelem a rozhodla se vozem odjet zpět do místa bydliště. Naštěstí se toto její rozhodnutí obešlo bez zranění a došlo pouze ke škodám na majetku.

Strážníci na místo přivolali rovněž hasiče, kteří provedli nezbytné úkony k zabezpečení vozidla proti vzniku požáru.

Vzhledem k tomu, že řidička byla podezřelá ze spáchání trestného činu, převzali si celou věc kolegové z Policie České republiky.

(nm)