VZDALI HOLD OBĚTEM ZLA

Slavnostním shromážděním ve vstupní hale Nové radnice si 18. listopadu připomněli Den boje za svobodu a demokracii členové vedení města, političtí vězni, legionáři, sokolové, junáci a zástupci dalších organizací.

Zúčastnění položili kytice k pamětní desce obětem zla. „Dnes si připomínáme oběti těch, kteří se zasloužili o naši svobodu,“ řekl Leo Žídek, který v komunistickém žaláři strávil v 50. letech osm roků.

„Vzdáváme hold a děkujeme všem, kteří obětovali své životy, zdraví kteří byli perzekuováni v boji za demokracii a svobodu,“ uvedl primátor Tomáš Macura. Poděkoval organizátorům setkání a připomenul kulatá výročí událostí v letech 1939 a 1989 a zamyslel se nad problémy demokracie.

„Listopadovou revoluci jsme si připomenuli ani ne příliš pateticky a ani ne pouťovým způsobem. Akce na Masarykově náměstí vrcholí dnes, strávil jsem na námětí tři dny a těší mě zájem lidí a především jak k otázkám demokracie přistupuje mladá generace,“ konstatoval primátor Tomáš Macura. Další řečníci rovněž připomenuli, že žijeme v demokratické společnosti, ale že je demokracii třeba také bránit osobními postoji.

(ab) Zdroj: Město Ostrava