Výstavba nového wellness centra v Orlové finišuje

Výstavba nového wellness centra v objektu Krytého bazénu v Orlové významně pokročila. Do začátku dubna se povedlo dokončit všechny stavební práce, montáž základní technologie, provést revize zařízení i zahájit zkušební provoz technologie.

„Ve zkušebním provozu se nyní testuje funkčnost technologického zařízení saun, vířivek, vytápění a ostatních systémů wellness centra. Souběžně je prováděno ladění a nastavování předepsaných parametrů teploty, průtoků, chemického složení, větrání, osvětlení a dalších součástí wellness,“ přiblížil Petr Lukaštík, provozně – technický manažer SMO Orlová, provozovatele bazénu.

V průběhu dubna bude wellness postupně vybaveno nábytkem a nezbytnými součástmi, jako jsou zrcadla, sušáky, vybavení skříněk a estetické prvky ke zpříjemnění celého prostředí. Další důležitou částí přípravy na „ostrý“ provoz bude zaškolení odborné obsluhy, a to jak na ovládání a provozu balneo technologie tak na údržbu v oblasti elektro, měření a řízení, vzduchotechniky, vytápění a dalších částí wellnes centra. Po splnění všech náležitostí a získání souhlasu příslušných orgánů a po vydání platného kolaudačního souhlasu bude moci být zahájen provoz wellness pro veřejnost. „Předpokládáme zahájení provozu začátkem května. Pokud tedy, jak doufáme, že vše půjde i nadále hladce,“ konstatoval Lukaštík.

Investorem wellness centra je městská společnost SMO a celá akce je podporována městem, které se bude podílet na provozních nákladech formou dotace. Wellness se staví v přízemí pod současnými šatnami bazénu v prostorách původní a již řadu let nefunkční a nevyužívané rehabilitace, postavené kdysi zejména pro upevňování a navracení zdraví horníkům pracujícím v dolech v Orlové a okolí.

(nm)