VYPRODANÁ BOUŘE ZAHÁJILA LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI V OSTRAVĚ

V atmosférických kulisách Slezskoostravského hradu dne 19. 7. byl už počtrnácté zahájen další ročník oblíbeného divadelního festivalu. Role premiérového kusu letos připadla na fantaskní romanci Bouře. Před zaplněným hledištěm se v hlavních rolích představili například Ondřej Malý, David Prachař nebo Eliška Křenková.

Jedním z významných partnerů slavností je opět město Ostrava, diváky proto před uvedením hry pozdravil také ostravský primátor Tomáš Macura a popřál jim nevšední a hluboký kulturní zážitek. Už ve svém úvodním slovu k programu slavností připomenul vysokou návštěvnost festivalu, svědčící o jeho vysoké oblibě.

Slezskoostravský hrad hostí Letní shakespearovské slavnosti od roku 2008. Od té doby Ostravané mohli vidět bezpočet kvalitních vystoupení v podání předních uměleckých souborů. Není pochyb, že úspěšně zaběhnutá tradice bude pokračovat nadále.

Letošní ročník na Slezskoostravském hradě potrvá do 10. 8. V jeho průběhu se dočkáme inscenací několika nesmrtelných děl klasika světového dramatu, ať už komediálních anebo vážněji laděných. Na programu jsou například Hamlet, Zimní pohádka (která se částečně odehrává v Českém království) nebo Komedie omylů. Tečkou za ostravskou částí úspěšného festivalu bude srpnové představení „vztahové komedie“ Zkrocení zlé ženy.

(ab) Zdroj: Město Ostrava