VÝHRA – STARÁ GARDA CTILA TRADICI

Dobrá tradice posledních let trvá. Rozlučka s kalendářním rokem dopadla pro Baník znovu vítězně, když stará garda porazila ve třináctém „silvestrovském derby“ Vítkovice 6:3. Hattrickem se o to zasadil především Petr Samec.

Veteráni Baníku jsou v ostravském derby od roku 2011 neporaženi, ale po neúspěšných úvodních soubojích až dnešním výsledkem srovnali bilanci na 5 výher, 3 remízy a 5 porážek.

Hosté měli na umělé trávě Městského stadionu před zhruba osmi stovkami diváků náramný nástup a už po deseti minutách vedli trefami Václava Daňka a Samce 2:0. Vítkovice ale těsně před poločasem snížily a v úvodu druhého poločasu dokonce vyrovnaly.

To byl ale jenom záchvěv. Baník ihned kontroval pohotovou dorážkou Daniela Tchuře a pak svůj střelecký čich během pěti minut dvakrát ve vápně uplatnil kanonýr Samec. Vítkovickou obranu pokořil ještě Žůrek, až poslední slovo za stavu 2:6 patřilo domácím.

„Baník má nádherný znak a já jsem strašně rád, že jsme si ten krásný dres po tolika letech dneska zase mohl obléct. Baník byl pro mě vždy ten jediný klub. Výborná akce, je super, že jsem to klukům nezkazil a navázali jsme na výhry z minulých roků. Opravdu jsem si to užil,“ řekl Petr Škarabela, opora Baníku z přelomu 80. a 90. let, který na svou premiéru v derby dorazil z Německa.

Výsledek:

Baník – MFK Vítkovice 6:3 (2:1)

Branky: 2., 51. a 56. Samec, 10. Daněk z penalty, 49. Tchuř, 71. Žůrek – 40. Rozhon, 48. Jakus, 75. Vožník. Rozhodčí: Svatonský – Malchárek, Foks. Diváci: 800.

Baník: Bernady – Veselý, Šlachta, Bolf, Čáp – Žůrek, Knapp ml., Staš, Tchuř – Daněk, Samec. Střídali: Drozd, Pěcháček, Kiša, Škarabela, Antalík, Vrťo.

Vítkovice: Šmíra – Černín, Freisler, Orel, Martinčík – Stařičný, Papuga, D. Langer, Cieslar – Rozhon, Hampel. Střídali: Zajíc, Kutty, Janík, J. Baránek, Derych, Valenčin, Jakus, Vožník, L. Langer, Černý.