Místo zchátralé OC ODRA v Ostravě-Výškovicích vyroste nový obchod

Vše podle plánu! Ve Výškovicích místo zchátralého OC Odra vyroste obchod Lidl. V úterý 12. 10. 2021 vydal Magistrát města Ostravy územní rozhodnutí pro výstavbu nové prodejny Lidl na místě bývalého obchodního centra ODRA v Ostravě-Výškovicích.

Součástí stavby je také technická a dopravní infrastruktura včetně 76 veřejných parkovacích míst. Dále vznikne 100 vyhrazených parkovacích míst pro návštěvníky Lidl.

Občané Výškovic se konečně dočkají řešení dlouhodobě neutěšeného stavu bývalého obchodního centra, které je od roku 2006 v soukromém vlastnictví. Vydané územní rozhodnutí pro stavbu prodejny Lidl je dalším krokem k tolik potřebné revitalizaci dané lokality. Půjde-li vše dobře, plánuje Lidl zahájení výstavby na podzim 2022 a následné otevření prodejny zhruba v květnu 2023,“ uvedl starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

Kvalitní výrobky, dostupnost prodejen a vstřícnost zaměstnanců jsou základními faktory, díky kterým Lidl v České republice patří mezi nejoblíbenější řetězce. Obchodním modelem je diskontní prodej zboží denní potřeby v nejvyšší kvalitě za ty nejlepší ceny.

(nm) Foto: Lidl.cz