VÍTKOVICKÝ MIKULÁŠ NADĚLOVAL V MĚSTSKÉ NEMOCNICI

Mikuláš a hráči Vítkovic v nemocnici.

Již tradičně se zástupci MFK Vítkovice vydali rozdávat dárky, úsměvy a radost do Městské nemocnice v Ostravě. Začali v zaměstnanecké školičce Srdíčko a později se přesunuli také na dětské oddělení.

Mikulášské nadílky organizované Jiřím Gackou se zúčastnili například Martin Bzirský, Roman Holiš či místopředseda představenstva Roman Galač. Celou akci jako obvykle podpořil 3E Projekt zastoupen marketingovým ředitelem Václavem Menšíkem a letos také Veteráni FC Vítkovice z.s..

Velký podíl na povedené akci mají také fanoušci, kteří dětem přispěli svými dary v podobě plyšáků, bublifuků, omalovánek, deskových her, voskovek a dalších předmětů. Stejně jako sponzorům tak musíme poděkovat rovněž p. Prokešovi, p. Hradilové, p. Čuboňovi, p. Štěpánkovi, p. Drnovskému a p. Pyrdekovi.

Jelikož by se žádný Mikuláš neobešel bez čerta, tak se vítkovická kabina rozhodla povolat toho nejpovolanějšího – Mariána Kovaříka.

„Mikuláše mám rád od malička, už jen proto, že v té době slavím své narozeniny. Navíc táta mi tenkrát chtěl dat jméno Mikuláš. Defakto od nějakých 11 let jsem se snažil u nás na vesnici každý rok chodit s kamarády po sousedech. Za čerta jsem chodil vždycky, tudíž to byla jasná volba i tentokrát. Měl jsem rád, že dělá nepořádek a všichni se ho bojí,“

vysvětlil se svým typickým šibalským úsměvem útočník MFK Vítkovice, který už byl ovšem jednou odhalen:

„Jednou jsme se chystali u mě v garáži, tam jsme se vždy převlíkali, a začínali pak u nás doma. Jenže moje mladší sestra si na nás tehdy počíhala u okna a viděla, jak z garáže vycházíme. Posléze jsme sice zazvonili, ovšem ona jen přišla dolu a řekla, že nás viděla a že už se nebojí. A bylo po strašení.“

(nm) Zdroj: MFK Vítkovice