VÍTKOVICE REMIZOVALY VE SPYTIHNĚVI SE ZLÍNEM

Druhý nerozhodný výsledek si z trávníku během letní přípravy odnesli fotbalisté MFK Vítkovice. Po remíze ve Frýdku-Místku (1:1) se druholigový celek i přes řadu nadějných příležitostí nedokázali prosadit proti juniorce Zlína, a jelikož soupeř byl na tom podobně, skončil duel 0:0.

V týdnu odehráli vítkovičtí fotbalisté utkání proti třetiligovému nováčkovi z Valašského Meziříčí ve stejném složení od začátku až do konce. Tentokrát trenéři Roman West a Lubomír Adler protočili plných devatenáct hráčů, opět bez dua Mišinský – Fiala. Celé utkání odehráli pouze obránce Hýbl a záložník Pavelka, jeho výraznou část pak absolvoval Ožvolda.

A právě posledně jmenovaní měli několik příležitostí, jak hnout s vyrovnaným stavem 0:0, ovšem oni stejně jako Szotkowski, Cverna či Mrázek se neprosadili a Ostravané tak vyšli podruhé během přípravy gólově naprázdno.

Dalším, a zároveň posledním klasickým přípravným utkáním před začátkem sezony, bude pro fotbalisty Vítkovic v sobotu 15. července od 10.30 hodin na hřišti v Polance nad Odrou střetnutí s Baníkem Ostrava.

FC Fastav Zlín – MFK Vítkovice 0:0

Sestava Vítkovic: 1. poločas: Nemrava – Cverna, Honiš, Mikula, Hýbl – Ožvolda, Matěj – Kučera, Bzirský, Pavelka – Mrázek. 2. poločas: Květon – Hlavsa, Hruzík, Kotouč, Hýbl – Karčmář, Dramé – Chlopek, Bzirský (70. Ožvolda), Pavelka – Szotkowski. Trenéři: West a Adler.

Ohlas trenéra po zápase:

Roman West (trenér Vítkovic): „V prvním poločase jsme měli docela velkou herní převahu, vytvořili jsme si mnoho šancí, ale bohužel jsme nedali gól. Druhá půle už byla vyrovnanější, přesto jsme opět měli dost příležitostí, abychom dali branku, ale zase nic. Řekl bych, že jsme měli vyhrát, ale nebyli jsme dostatečně produktivní, chybí nám větší kvalita do útočné fáze. Věřím ale, že v dalším týdnu se dají dohromady Fiala s Mišinským a proti Baníku to bude lepší.“

(rj) text a foto: MFK Vítkovice