Vítkovice jsou zpět v boji o záchranu!!

Skvěle si zatím v jarní části sezony vedou fotbalové Vítkovice. Zatímco v průběhu podzimu dokázal nováček Fortuna národní ligy uspořit všeho všudy sedm bodů, v pěti jarních kolech jich na své konto přidal hned deset. Zdánlivě beznadějná pozice, jakou Vítkovice po podzimu z hlediska záchrany zaujímaly, se náhle proměnila v pozici, která je hratelná. Po 21. kole, v němž Vítkovice porazily Znojmo hladce 3:0, ztrácí ostravský celek už jen tři body!

„Na naší straně panuje velká spokojenost,“ pravil vítkovický trenér Ivan Kopecký po vítězném zápase se Znojmem. Vítkovice v něm přežily úvodní a vcelku drtivý tlak Jihomoravanů z úvodu zápasu, a pak udeřily.Během tří minuty vstřelily dva góly a než se Znojmo vzpamatovalo z šoku, přidali do konce poločasu Ostravané i třetí gól. Stav 3:0 po půli byl velmi překvapivý, ale zasloužený. „Vítkovice nám ukázaly, jak se má bránit i jak se má útočit. V zakončení byly hladovější než my,“ uznal znojemský trenér Radim Kučera.

Pro Vítkovice znamená výhra nad Znojmem jediné. Jsou zpět ve hře o záchranu. Příští kolo sehrají Vítkovičtí na hřišti Sokolova. A právě na Sokolov nyní ztrácejí tři bodíky. „Vítězství nad Znojmem pro nás znamená obrovskou psychickou vzpruhu. Jedeme dál,“ prohlásil spokojený kouč Kopecký.