VÍTKOVICE GEARWORKS MAJÍ NOVÉ ZAKÁZKY A HLEDAJÍ I NOVÉ ZAMĚSTNANCE

Společnost VÍTKOVICE GEARWORKS, a.s. (VTK Gearworks), která se loni dostala do insolvence a má od prosince povolenu reorganizaci, získala do poloviny letoška zakázky v hodnotě přesahující částku 100 milionů korun. Vloni za celý rok společnost utržila přibližně 191 milionů korun. „Naprosto klíčové pro nás bylo do poloviny tohoto roku obnovení důvěry trhu, diverzifikace výroby a optimalizace nákladů, aniž bychom omezili výrobní kapacity. Díky tomu letos očekáváme tržby kolem 200 milionů korun, ovšem s mnohem menšími náklady,“ uvedl generální ředitel společnosti Vladimír Bindzár.

Poslední čtvrtinu minulého roku negativně ovlivnila právě ztráta zakázek po prohlášení úpadku. „Naopak tento rok je pozitivně ovlivněn schválením reorganizace a optimalizací chodu podniku v řádech desítek milionů korun,“ míní finanční ředitel VTK Gearworks Pavel Babiš. Tyto faktory by podle něj měly vést, spolu se vstupem nového investora, k zajištění stability a ukončení insolvenčního řízení.

Firmě se podařilo udržet klíčové zaměstnance ve  výrobě, vývoji, konstrukci a inženýringu. To jí umožnilo diverzifikaci zakázek do různých oblastí – od hutnictví, přes těžké i lehké strojírenství, po námořní průmysl a těžbu surovin. „Máme reference i know- how. Letos jsme mimo jiné již poskytovali významnou technickou podporu pro nadnárodní společnost působící v oblasti ropného průmyslu,“ hodnotí V. Bindzár.

Vloni firma zaměstnávala více než 200 lidí, letos jich má zatím 145. V tuto chvíli ale znovu začíná nabírat další zaměstnance. „Aktuálně hledáme více profesí, zejména soustružníky a frézaře. A soustředíme se i na oslovení „generace Y“, která je otevřená novým myšlenkám, chce vytvářet něco nového. Vzhledem k unikátní kusové výrobě a řízení firmy jako start-up, se jedná o velkou příležitost a možnost prosazení inovativních myšlenek. Máme unikátní technologie i produkty,“ vysvětluje finanční ředitel. V tuto chvíli jde podle něj o 20 pracovních míst, které chce společnost obsadit.

VTK Gearworks působí v oblasti přesného obrábění, výroby ozubení a celých pohonů pro různá průmyslová odvětví a konstrukce rypadel a skládkových strojů. Cílem vedení je vytvořit malou, pružnou a technologicky vyspělou společnost s globálním působením.

(rj) text a foto: Vitkovice.cz