Vítězné loučení s Tureckem: Cracovia – Baník 0:2

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Baník se s Tureckem rozloučil vítězstvím. V posledním utkání herního soustředění i celé zimní přípravy porazil Cracovii Krakov 2:0. V sobotu brzy ráno se Slezané vydají letecky domů.

Baník začal zápas znovu v zajímavém tempu a po jedenácti minutách byl poprvé odměněn. Slezané rozehráli nakrátko rohový kop, Nemanja Kuzmanovič přistrčil před šestnáctku Srdjanu Plavšićovi, a ten vypálil. Trefil jednoho z hráčů Cracovie, od něhož se míč odrazil ke Caduovi, a ten zblízka otevřel skóre.

Cracovia se dostala k první přímé střele ve 20. minutě. Střelu Karola Knapa, jehož ostrá levačka před několika dny v jiném přípravném utkání v Turecku dvakrát pokořila obranu olomoucké Sigmy, Jan Laštůvka bezpečně vyrazil.

O chvíli později pálil z osmnácti metrů Budzinski, gólman Baníku znovu bezpečně zasáhl.

Ve druhé půli měl Baník brzy velkou šanci ke zvýšení náskoku. Svěřenci Pavla Hapala podnikli rychlý protiútok, perfektně zakombinovali na jeden dotek a Srdjan Plavšić akci vyšperkoval přihrávkou k druhé tyči, kam si nabíhal Muhamed Tijani. Měl však smůlu. Míč před ním poskočil a útočník Baníku jej tak nedokázal usměrnit do úplně odkryté branky.

V 66. minutě si do šestnáctky Baníku naběhl Śmiglewski, z úhlu vypálil, jenže Jan Laštůvka prostor pro střelu zaplnil a ránu vyrazil.

V 73. minutě nádherně odcentroval Jiří Boula a Jiří Klíma přesnou hlavičkou zvýšil na 2:0.

Ještě jednu šanci měl Kasper Śmiglewski. Po rychlé akci Cracovie dostal míč na hranici šestnáctky proti noze, ještě si ho o metřík, možná dva, posunul dopředu, vypálil a těsně minul.

Konopljankovu nebezpečnou přízemní ránu dokázal o chvíli později vytlačit mimo brankový prostor Jan Laštůvka.

Baník měl ještě dvě možnosti, nejdřív zradil po výborné akci Davida Buchty Daniela Smékala před malým vápnem první dotek a k zakončení se tak už nedostal a v samém závěru střílel velmi nebezpečně Jiří Klíma, gólman Cracovie s pomocí tyče vyrazil na roh.

Soupeř už si žádnou šanci nevypracoval a Baník tak potřetí v zimní přípravě vyhrál a udržel čisté konto.