VĚRA KOPŘIVOVÁ JE V ZÁMOŘÍ VELMI ÚSPĚŠNÁ

Tento víkend se v americké Indianě konal plavecký mítink jedné z pěti nejsilnějších univerzitních konferencí v USA, konference Big Ten. Barvy Rutgers University tu velmi úspěšně hájila ostravská Věra Kopřivová. Na znakových tratích na 100 a 200 yardů se jí podařilo vybojovat dvě bronzové medaile a za měsíc se podívá na největší univerzitní závody pod hlavičkou NCAA.

Zástupcem Big Ten konference byl třeba legendární Michael Phelps a nyní také olympijská vítězka Lilly King.

Rutgers University, kterou Věra Kopřivová navštěvuje od roku 2015, je v konferenci Big Ten teprve pátým rokem a mezi ostatními univerzitami, které jsou členy i více jak 100 let, je nováčkem. Kopřivová se tak stala vůbec první medailistkou této univerzity na plaveckém mítinku konference B1G, když vybojovala bronz na 100 i 200 yardů znak.

Po těchto konferenčních závodech NCAA zve nejrychlejší plavce v jednotlivých disciplínách na celostátní závody, které letos proběhnou v březnu v texaském Austinu. Pro Kopřivovou to letos bude již druhá účast na NCAA šampionátu.

„Jsem strašně ráda, že jsem takhle plavala. Tento rok jsem si pořád říkala, jestli mám po univerzitě dál plavat, nebo skončit. Na základě těchto výsledků jsem se ale rozhodla s plaváním pokračovat, věřím, že mám tomuto sportu ještě hodně, co dát,“ hodnotila Kopřivová své výkony a dodala: „Nejvíce mne těší 100 znak, posunula jsem svůj osobák o více jak 1,5 sekundy a šla jsem čas 51,8. Dvoustovka byla také dobrá, i když to bylo kousek za osobákem.“

Kopřivová také promluvila o svých dalších plánech v této sezoně: „V březnu mne čeká NCAA šampionát a myslím, že letos mám šanci na mnohem lepší výsledky. Budu ráda, když se probojuji do TOP 16. Následně mě ve Švédsku čeká Stockholm Open, kde se budu snažit splnit limit na světovou univerziádu a mistrovství světa.“

(ab)