VAROVÁNÍ PŘED MALTOU: BANÍK – RUŽOMBEROK 0:4

Vysokou porážkou 0:4 skončil poslední přípravný duel Baníku před odletem na soustředění na Maltu. Soupeřem Ostravanů byl MFK Ružomberok, který hru ovládl ve druhé půli, kdy také rozhodl o vysokém vítězství.

Přátelská utkání, příprava, st 22.1. , stadion: TC Vista, diváci: 100
FC BANÍK OSTRAVA  MFK RUŽOMBEROK
0:4 (0:1) 

Dění na hřišti v první půli tomu, jaký výsledek se nakonec zrodí, nenasvědčovalo. Baník byl aktivnější a měl také víc šancí. Do velmi dobré palebné pozice se dostal David Buchta. Šanci měl i Tomáš Smola, v šestnáctce se prodral k hlavičce, svůj souboj vyhrál, ale míč nakonec těsně minul tyč. A velkou možnost promarnil i Nemanja Kuzmanovič. Také on se v šestnáctce ocitl v gólové pozici, z níž minul branku.

Gól se mezitím narodil na druhé straně hřiště. Viktoru Budinskému, se nepovedla rozehrávka, míč získal soupeř, konkrétně Alexander Mojžíš, a střelou do prázdné branky otevřel skóre.

Ve druhém poločase se obraz hry postupně změnil.  Baník už si trvalou převahu vytvořit nedokázal, naopak se prosazoval viditelně méně, zatímco soupeř udeřil. V 63. minutě se z přímého kopu trefil hostující Filip Twardzik. Ružomberok byl i nadále nebezpečný, jeho hráči se osmělovali a v 77. minutě se individuálně prosadil Matuš Kmeť. A stejně dobře si vedl o chvíli později i Dalibor Takáč.  Dobrou akci zakončil přesnou střelou a tím upravil na konečných 0:4.

OHLASY TRENÉRŮ: 

LUBOŠ KOZEL: „Výsledek hovoří za vše a chtěl bych se omluvit lidem, kteří dneska přišli. V prvním polořase jsme ještě měli tři šance a měli jsme vést. Ale druhý poločas neměl nic společného s tím, co bychom chtěli předvádět. Plno hráčů mě vyloženě naštvalo.“

_________________________________________________________________________

Branky: 17. Mojžiš, 63. Twardzik, 77. Kmeť, 82. Takáč.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Budinský – Reiter, Pokorný, Stronati, Holzer – Hrubý, Kuzmanovič, Kaloč – Lalkovič, Smola, Buchta. II. poločas: Budinský – Celba, Procházka, Šindelář, Fleišman – Jánoš, Drozd, Jirásek – Barkov, O. Šašinka, Granečný.

MFK Ružomberok: Krajčírik (60. J. Červeň) – Holub, J. Maslo (46. Mário Mrva), Twardzik, Kojnok (46. V. Jedinák), Kostadinov (60. Miroslav Almaský), Múdry (46. Takáč), Qose, Mojžiš (60. Kmeť), Gerec (46. Novotný), Almási (60. R. Kružliak).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava