Vánoční dárky potěší i psy útulku v Ostravě-Třebovicích

Vánoční dárky potěší i psy útulku v Ostravě-Třebovicích Autor: Třebovický útulek

Zaměstnanci ostravského útulku nyní pečují o víc jak pět desítek psů čekajících na své nové domovy. Nejčastěji se jedná o křížence. Snáze se daří nalézt nový domov pro malé psy či štěňata. O větší psy se starají v útulku často řadu měsíců, než zamíří do nové rodiny. Útulek byl založen v roce 1998 a od této doby našlo nový domov jeho prostřednictvím 11 210 psů.

V průběhu roku útulek navštěvují též děti z mateřských, základních i středních škol a zaměstnanci je seznamují s chodem útulku i péčí o čtyřnohé mazlíčky. Letos proběhl už 22. ročník tradičního setkání opatrovníků útulkových psů. Lidé si mohli útulek v rámci Dne otevřených dveří prohlédnout, zaměstnanci ostravského útulku připravili pro opatrovníky a jejich svěřence celou řadu soutěžních aktivit. Soutěže byly připraveny i pro děti.

V adventním období míří do útulku častěji také dárci, kteří na ostravské „útulkáčky“ nezapomínají ani v předvánočním shonu, aby předali různé krmivo, hračky a další potřebné dárky. Mezi posledními dárci byli žáci Základní školy Ostrčilova, děti z Mateřské školy Ludvíka Podéště, ale také studentky z Ostravské univerzity a mnohé další školy (nelze všechny dárce vyjmenovat, detailnější informace viz https://1url.cz/drhzH). V létě na útulek pamatovala i čtveřice novomanželů, která si místo kytic či dárků v jejich svatební den přála od svatebčanů dary pro městský útulek.

Pakliže byste ještě o vánočním dárku uvažovali, žádané jsou zejména kvalitní konzervy pro štěňata, útulek ročně pečuje zhruba o pět desítek štěňat a výživa nejmenších svěřenců v prvních týdnech jejich života je zásadní. Útulek však přivítá i piškoty, psí pamlsky, kvalitní krmiva v podobě konzerv i granulí. „Děkuji všem podporovatelům, kteří v průběhu roku poskytli různé dary či ještě svou pomoc k našemu útulku směřovat budou,“ uzavřela náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

(nm)