Vánoce si děti z ostravské Montessori školy připravily na míru

Žádný stres a pohodová atmosféra, tak by se daly popsat letošní Vánoce v Mateřské a základní škole MONTE v Ostravě. Děti se pustily do výroby ozdob, pečení perníků a zdobení stromečku. Pro své kamarády a rodiče si připravily i řadu vystoupení, některá dokonce v angličtině. Každá třída pak dostane od Ježíška dárky, které ještě více zatraktivní a zkvalitní výuku.

Bez zbytečného shonu a s dobrou náladou začaly v prostorách Mateřské a základní školy MONTE přípravy na nejkrásnější svátky v roce. V rámci každoročních vánočních dílniček se letos děti opravdu vyznamenaly. Vedle tradičních vánočních ozdob, které pověsily na společný stromeček, vyrobily i originální svícny a svíčky, které zazáří na štědrovečerní tabuli. Velkou radost všem udělal také loňský vánoční dárek, trouba, která se prakticky nezastavila. Děti v ní pekly perníčky.

Zkrátka nepřišli ani rodiče. Čekal je speciální program, který si malí školáci připravili v rámci své besídky. Oproti běžným školám, tady byla jeho část dokonce v angličtině. “Chceme, aby se maminky a tatínci alespoň na chvíli zastavili a nadechli atmosféru Vánoc zpěvem koled a klidným posezením u stromečku”, prozradila ředitelka školy Marie Švrčková a dodává: “Ježíšek se letos chystá i k nám do MONTE školy. Každá třída bude mít pod stromečkem hromadu dárků, které nejenom, že udělají dětem velkou radost, ale zároveň pomohou zkvalitnit a ještě více zatraktivnit jejich výuku.”

Ukazuje se, že zajímavým dárkem pod stromeček může být i přihláška na Mateřskou nebo Základní školu MONTE. Pro rodiče, kteří by chtěli své děti vést pomocí Montessori pedagogiky, se může jednat o cenný vklad do budoucna. Nejlepším způsobem, jak se se školou MONTE seznámit blíže, jsou pravidelné dny otevřených dveří. Ten nejbližší se koná 18. ledna. Další informace o škole i způsobu výuky se zájemci dozví na webu www.montessoriostrava.cz.

Mateřská a základní škola MONTE je členem pětiúrovňového konceptu vzdělávání Akademické aliance. Tu tvoří skupina škol, které zajišťují vzdělání od útlého věku až po stáří.

(nm) tz