VÁCLAV DANĚK ŘÍDIL VÝHRU STARÉ GARDY

Baník dodržel tradici posledních šesti let a ve dvanáctém derby starých gard dnes přehrál Vítkovice s přehledem 5:1. Třemi góly o tom na umělé trávě Městského stadionu zcela stylově rozhodl Václav Daněk, který je dodnes i jediným autorem hattricku v historii derby hlavních týmů.

V premiéře pod trenérským doyenem Milanem Máčalou měli Slezané náramný úvod a už ve druhé minutě je právě Daněk poslal do vedení, když z malého vápna nasměroval do vítkovické brány přihrávku Slončíka. Druhý gól dal po dvaceti minutách debutant v derby, útočník posledního mistrovského celku z roku 2004 Žůrek. Útočník divizních Kozlovic skóroval po centru zprava.

Vítkovice krátce před poločasem vývoj zamotaly gólem Vožníka, ale ve druhé půli se už hrálo jen podle not Baníku. Žůrek zvýšil v 55. minutě na 3:1 a pak znovu dvakrát uplatnil vyvinutý čich na góly čerstvý šestapadesátník Daněk. Dvěma pohotovými trefami završil hattrick a navýšil skóre na celkových 5:1. Baník tak v tradičním derby na závěr roku pošesté za sebou neprohrál.

„Byl to pěkný zápas, jako to v těchto duelech bývá. Samozřejmě, že je v tom kus prestiže, hraje se na vítězství. Naštěstí léta, kdy nás bylo deset dvanáct jsou pryč a to je na tom nejdůležitější, že tato tradice může pokračovat. Jsme rádi, že jsou v tom zároveň emoce a rivalita, i když v podstatě o nic nejde. Každé takové vítězství na závěr roku vždy potěší,“ řekl Václav Daněk.

Baník – Vítkovice 5:1 (2:1)

Branky: 2., 68. a 79. Daněk, 21. a 55. Žůrek – 32. Vožník.

Baník: Bernady, Baránek – Drozd, Veselý, Tchuř, Staš, Bolf, Radimec, Knapp, Fryč, Kiša, Slončík, Galásek, Samec, Daněk, Svědík, Žůrek. Trenér: Máčala.

Vítkovice: Twardzik – Stařičný, Harazim, Černý, Baránek, Valenčin, Janík, Kutty, Zajíc, Rozhon, Langer, Vožník, Jakus, Levčík, Laub, Papuga, Onufer. Trenér: Kopecký.