V srpnu pokračují strážníci ve značení jízdních prostředků syntetickou DNA

I v srpnu budou strážníci na ostravských cyklostezkách značit jízdní kola a koloběžky pomocí syntetické DNA, kdy toto značení je jedním z nejmodernějších prvků prevence krádeží a v řadách ostravské veřejnosti je o toto značení stále větší zájem.

Jedná se o metodu tzv. forenzního identifikačního značení. Tato moderní metoda spočívá v nanesení netoxické látky obsahující mikrotečky se specifickým kódem. Výjimečná je také tím, že na označeném předmětu není nátěr pouhým okem viditelný a odhalit jej lze až pod ultrafialovým světlem.

Všechny sady, kterými je značení prováděno, jsou zapsány v databázi Městské policie Ostrava a také v mezinárodní databázi výrobků REFIZ (registr forenzního identifikačního značení).

Samotné značení nezabrání krádeži, ale v případě vypátrání kola či koloběžky usnadňuje identifikaci a vrácení právoplatnému majiteli.

První srpnové značení proběhne již zítra v Ostravě-Zábřehu na ulici Plzeňská naproti restaurace Dakota od 08.30 do 12.00 hod. a od 14.00 do 17.00 hod. Další srpnové značení pak proběhne v Třebovicích, Hrabové a v Porubě. Termíny a informace ke značení lze nalézt na webových stránkách www.mpostrava.cz.

Na značení je nutné se předem telefonicky objednat na č.t. 720 735 125.

Značení jízdních prostředků pomocí syntetické DNA probíhá v Ostravě již od roku 2013. Za tuto dobu ostravští strážníci označili přes pět tisíc dvě stě jízdních prostředků. Jen v letošním roce pak označili dvě stě padesát pět jízdních kol a koloběžek.

Ve značení jízdních kol a koloběžek budou ostravští strážníci pokračovat na ostravských cyklostezkách až do října.

(ab)